Minicentrum nauki SOWA będzie w Rybniku

piątek 24 września 2021
  • fot. archiwum zdjęć FB Miasto Rybnik
    fot. archiwum zdjęć FB Miasto Rybnik
Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA ma działać już początkiem przyszłego roku. W minicentrum nauki dzieci znajdą ciekawe wystawy, eksponaty ukazujące zjawiska, takie jak: ruch, światło czy ludzki organizm. Wyposażenie o wartości około miliona złotych Rybnikowi przekaże Centrum Nauki Kopernik.

SOWA powstanie na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Rybniku. Warte milion złotych minicentrum nauki to efekt dobrze napisanego przez urzędników projektu zgłoszonego do konkursu. Symboliczny czek pozwalający na realizację przedsięwzięcia odebrał 20 września w Piotrkowie Trybunalskim zastępca prezydenta Rybnika Wojciech Świerkosz.

Wystawy, warsztaty i programy edukacyjne

Minicentrum nauki będzie wyposażone w 5-18 eksponatów, zestawy do prowadzenia warsztatów edukacyjnych oraz pakiet programów edukacyjnych, przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Powstanie Klub Młodego Odkrywcy, a także będzie realizowany program edukacji kosmicznej we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną.

SOWA w całej Polsce

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności to inicjatywa, której celem jest popularyzacja i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych. Program realizowany jest przy współpracy Centrum Nauki Kopernik, które otrzymało dotację celową z Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie lokalnych stref aktywności w latach 2021–2023. Minicentra nauki powstaną w całym kraju, przy istniejących już instytucjach kultury m.in. bibliotekach, muzeach czy domach kultury. Jedna z nich powstała w Raciborzu. Możecie o tym przeczytać w naszym artykule

Rybnicka SOWA powinna ruszyć w pierwszych miesiącach nowego roku.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Kochani! To był trudny rok, a mimo to byliście z nami. Dziękujemy Wam za to! Otrzymaliśmy od Was bardzo dużo zgłoszeń na konkurs urodzinowy. Jak zwykle - nie zawiedliście! Miło nam słyszeć, że my Was też nie i nasze pomysły wciąż cieszą się Waszym uznaniem. Wybór zwycięzców był trudny, ale udało się. Zwracaliśmy uwagę na ilość włożonej pracy, czasu, kreatywność i estetykę wykonania. Zobaczcie, kto wygrał.

Silesia Dzieci ma 8 lat i wciąż inspiruje do kreatywnego spędzania czasu