Wymyśl imię dla Beboków

czwartek 30 września 2021
  • mat. arch. FB Katowice - oficjalny profil miasta
    mat. arch. FB Katowice - oficjalny profil miasta
Śląskie Beboki zamieszkały w centrum Katowic. Rzeźby odlane z brązu, projektu Grzegorza Chudego mają 40 cm wysokości i wcale nie straszą. Póki co czekają na imiona, które nadadzą im mieszkańcy. Najlepsze propozycje zostaną nagrodzone.

Śląskie straszki najpierw zamieszkały na Nikiszowicu. Teraz dotarły do centrum Katowic, a dokładnie na ulicę 3 Maja pod Galerię Katowicką. Rzeźby zaprojektował artysta Grzegorz Chudy. Dwa Beboki, trzymające się za ręce wykonano z brązu, mają 40 cm wysokości i 50 cm szerokości. W planach jest utworzenie Szlaku Beboków - W przyszłym roku tradycyjne Straszki Śląskie będą swoistymi przewodnikami po Katowicach w projekcie City Break. Będą miały za zadanie opowiadać o najbardziej charakterystycznych miejscach w mieście, propagować elementy śląskiej tożsamości i wzbogacać ducha regionu – czytamy na Fb Marcina Krupy prezydenta Katowic.

Wymyśl imiona dla Beboków

Teraz Beboki sprzed Galerii Katowickiej czekają na imiona. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone. Konkurs znajdziecie na Fb Galerii Katowickiej. Propozycje można zgłaszać do 6 października (w komentarzu pod postem na FB Galerii Katowickiej).

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Robotyka, majsterkowanie, programowanie, angielski, malarstwo, a może cyjanotypia? Rodzajów zajęć dodatkowych dla dzieci jest sporo. Warto zerknąć do naszego zestawienia najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów. Znajdziecie tu m.in. opisy zajęć, ceny i niezbędne linki.
 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci na Śląsku - stacjonarne i online