Smartbox - pudełko pełne kreatywnej zabawy

niedziela 4 czerwca 2023
 • mat. prasowe Paticzkowo
  mat. prasowe Paticzkowo
 • mat. prasowe Paticzkowo
  mat. prasowe Paticzkowo
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Smartbox, to produkt, który zachwyci wielu rodziców. Jeśli staracie się wymyślać dzieciom kreatywne zajęcia, jeśli zależy Wam, by uczyć poprzez zabawę, a dodatkowo zwracacie uwagę na to, jak wykonane są dziecięce zabawki to smartbox będzie dla Was spełnieniem rodzicielskich marzeń o zabawce idealnej.

Smartbox to pudełko pełne akcesoriów i pomysłów na zabawę dedykowane dzieciom w wieku 3-7 lat. Produkt został zaprojektowany przez Paticzkowo - niewielką chorzowską firmę zajmującą się tworzeniem personalizowanych produktów dla dzieci, które do współpracy zaprosiło specjalistkę psychologii i logopedii, Angelikę Kazimierczak.

A co w środku?

Wewnątrz pudełka znajdziecie ogromną liczbę przedmiotów do zabawy, które początkowo mogą przytłoczyć. Mój pięciolatek natychmiast wyszperał drewniany szablon tęczy z otworami i chwycił za sznurki. To było, coś co zna i od razu zajął się swobodnym przeplataniem sznureczków. Ja jednak zeskanowałam kod QR z pudełka i zaczęłam przeglądać fantastycznie napisaną instrukcję, która jest przede wszystkim zbiorem pomysłów na zabawy. Poza tęczą i sznureczkami w pudełku znajdziecie m.in. wykonane z drewna cyferki, dinozaury i zjawiska pogodowe, kolorowe pomponiki, szczypce i łyżeczkę. Te przedmioty pozwolą Wam na zrealizowanie zabaw według scenariusza, a także na wymyślenie własnych. Doceniam, że twórcy zachęcają do improwizowania oraz do aktywnego uczestnictwa dorosłych. Osoby, którym zabawa z dziećmi nie przychodzi łatwo będą pod wrażeniem wartościowych wskazówek zawartych w instrukcji. Większość z tych zabaw możecie powtarzać wielokrotnie np. układanie pomponów na szablonie tęczy. Ale są też zabawy, które można wykonać tylko raz - np. pomalowanie rodziny dinusiów - takie zabawy pozwalają na spersonalizowanie smartboxa, który będziemy jedynym w swoim rodzaju zestawem udekorowanym przez posiadacza.

Dla kogo?

Twórcy dedykują Smarboxa dzieciom w wieku 3-7 lat. Mój syn ma 5,5 roku i żałuję, że smartbox nie pojawił się wcześniej. Moim zdaniem 3-4 latki wyciągną z niego najwięcej. Trening zdolności manualnych czy pamięć wzrokowa, to coś, co warto trenować przez cały okres przedszkolny. Jednak gdy dziecko ma już opanowane liczenie, wykonuje proste zdania matematyczne, zna kolory i zjawiska pogodowe, to część proponowanych zabaw przestaje być wyzwaniem i szybko się nudzi. Dlatego u nas wykorzystujemy głównie kreatywne i artystyczne cechy Smartboxa. Warto też zwrócić uwagę, że zestaw stworzony jest dla dzieci bez względu na płeć.

Czym się wyróżnia?

Smartbox to świetne narzędzie dla rodziców, którzy lubią proponować dzieciom nowe, ciekawe aktywności. Twórcy podkreślają, że Smartbox stworzono, by spędzać z dziećmi czas w sposób wartościowy, by ze wspólnej zabawy czerpać jak najwięcej. Zaglądając do tego pudełka w kilka sekund przygotujecie z pociechą świetną zabawę, w którą możecie bawić się godzinami. Bez trudu zaplanujecie też aktywność, na kilka minut, która da Wam chwilę wytchnienia i relaksu w trakcie zabieganego dnia. Warto też docenić wykonanie. Naturalne materiały, maksymalna prostota, multifunkcjonalność elementów, to coś czego poszukuje coraz więcej rodziców.

Naturalne materiały i dbałość o szczegóły

Osobiście z całego serca polecam ten zestaw, bo spełnia wszelkie kryteria fantastycznej zabawki, jakie może wymyślić świadomy i zaangażowany rodzic. Zabawka rośnie wraz z dzieckiem, bo elementy zestawu można wykorzystywać na wiele sposobów. Uczy, rozwija zdolności artystyczne i kreatywność. Jest zaprojektowana w przemyślany sposób, z naturalnych materiałów, z dbałością o szczegóły. Moim zdaniem to „must have” dla każdego małego przedszkolaka.