Przystań Książka już działa

środa 6 października 2021
  • fot. mat. prasowe Gemini Park Tychy
    fot. mat. prasowe Gemini Park Tychy
  • fot. mat. prasowe Gemini Park Tychy
    fot. mat. prasowe Gemini Park Tychy
To pierwsza na Śląsku samoobsługowa wypożyczalnia książek. Ma 93 skrzyneczki, w których znajdziecie lektury cieszące się największym zainteresowaniem czytelników. Obsługa Przystani jest bardzo łatwa. Zobaczcie.

Książkomat o nazwie Przystań Książka to urządzenie, które pozwala samodzielnie wypożyczać ukryte w nim zbiory i tam też je zwracać. Pierwsza w mieście, a trzecia w Polsce (po Łodzi i Kielcach) samoobsługowa wypożyczalnia dla dzieci i dorosłych to prezent miasta Tychy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji jej jubileuszu 65-lecia.

Nowości książkowe dla dzieci i dorosłych

Urządzenie znajdziecie w Gemini Park Tychy. - Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca np. podczas robienia zakupów. W kilkadziesiąt sekund możemy wypożyczyć ciekawą książkę, bez konieczności odwiedzania biblioteki. To szybkie i bardzo wygodne rozwiązanie. W czasach, gdy poziom czytelnictwa w całej Polsce nie jest zadowalający musimy podejmować niestandardowe działania – mówi Maciej Gramatyka, zastępca Prezydenta Miasta Tychy. W 93 skrzyneczkach, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie nowości czytelniczych dla dzieci i dorosłych.

Zasady korzystania

Obsługa Przystani Książek jest bardzo łatwa. Wystarczy tylko: posiadać kartę biblioteczną MBP Tychy, wybrać interesującą nas pozycję i przyłożyć kartę czytelnika. Kartę biblioteczną można założyć w każdej placówce biblioteki miejskiej na terenie miasta.

W Tychach obecnie jest 13 Bibliotek, które w swoich zasobach mają 293 378 pozycji. Od sierpnia 2017 roku w Bibliotece Głównej (Al. Piłsudskiego 16) mieści się książkomat, z którego można wypożyczać wcześniej zamówione książki, ale również zwracać przez cała dobę wypożyczone tomy. Dostępny jest przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę.

Przystań Książka znajdziecie w Gemini Park Tychy (ul. Towarowa 2C) na pierwszym piętrze.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Rok szkolny na pełnych obrotach. Pojawiły się pierwsze kartkówki, sprawdziany i oczywiście – oceny. Jak zacząć ten semestr z lepszymi nawykami? Co można zmienić, aby ułatwić naukę i zmobilizować dziecko do samodzielnej pracy? Przedstawiamy kilka wskazówek, które można wprowadzić u siebie w domu.

Jak wspierać dziecko w nauce? 7 kroków do sukcesu