Zobacz interaktywną wystawę „Czas to pieniądz”

piątek 8 października 2021
  • fot. mat. UM Ruda Śląska
    fot. mat. UM Ruda Śląska
  • fot. mat. UM Ruda Śląska
    fot. mat. UM Ruda Śląska
Muzeum w Rudzie Śląskiej przeszło modernizację, wartą ponad 9 mln złotych. Teraz odwiedzający znajdą tu ciekawe interaktywne wystawy. Największa - „Czas to pieniądz” zajmuje aż 8 sal tematycznych, a Waszym przewodnikiem będzie sam Karol Godula.

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej przeszło metamorfozę. Po gruntownym remoncie od 5 października na odwiedzających czekają nowe, ciekawe wystawy. Wśród nich stała, interaktywna ekspozycja „Czas to pieniądz. Historia cywilizacji i ekonomii na przykładzie Rudy Śląskiej”.

Zwiedzaj z Karolem i Joanną

Nowa ekspozycja stała zajmuje 8 sal tematycznych. Wirtualnymi przewodnikami po niej są Karol Godula, który stworzył imperium przemysłowe na skalę europejską i Joanna Gryzik, która wielokrotnie pomnożyła otrzymany od niego w spadku majątek. - Wystawa jest unikatowa i kładzie szczególny nacisk na rozwój wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, innowacyjności oraz zasad funkcjonowania gospodarki, a przy tym pokazuje wartość pracy oraz edukacji w życiu człowieka – mówi Krzysztof Gołąb, dyrektor placówki.

Fascynująca podróż w czasie

Oglądający wystawę przeniosą się w czasie do początków ekonomii. Zobaczą jak rozwijał się handel, przemysł, jak zmieniał się Górny Śląsk pod wpływem odkrycia węgla kamiennego. Dodatkowo zwiedzanie uatrakcyjni test wiedzy – Zabawa polegająca na wyszukiwaniu odpowiedzi w elementach wystawy. Zwiedzający otrzymują bilet zawierający pytania i będący jednocześnie kuponem do zaznaczenia właściwych odpowiedzi. Na koniec zwiedzania goście mogą sprawdzić poprawność odpowiedzi – mówi dyrektor Gołąb.

Wystawę można oglądać (indywidualnie) we wtorek, środę i piątek o godz. 8.30, 10, 11.30, 13, 14.30, w czwartek o godz. 8.30, 10, 11.30, 13. 14.30, 16 w niedziele o godz.13.30, 15, 16.30. Bilety są w cenie 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy, 20 zł – rodzinny (2 osoby dorosłe plus 3 dzieci). Bilet bezpłatny przysługuje dzieciom do lat 7. Informacje o wystawach znajdziecie na stronie Muzeum

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej mieści się przy ul. Wolności 26.

Kategoria: Zwiedzanie