Biżuteria z satysfakcją

poniedziałek 12 sierpnia 2013
  • Naszyjnik i kolczyki wykonane przez Beatę Wyszkowską, właścicielkę firmy Koralium (fot. alex)
    Naszyjnik i kolczyki wykonane przez Beatę Wyszkowską, właścicielkę firmy Koralium (fot. alex)
Pijąc niedawno kawę w ogródku jednej z katowickich kawiarni podsłuchałam rozmowę. Na swoje usprawiedliwienie mam fakt, że była ona naprawdę głośna. Rozmawiały dwie kobiety: - Jaką masz fantastyczną bransoletkę! Kruk? Apart? Yes? - pytała pierwsza. - No co ty, hand made – odpowiedziała druga.

Bransoletka była rzeczywiście ładna, a z dalszej rozmowy wynikało, że wykonana własnoręcznie. Kobieta z bransoletką zapewniała, że robienie biżuterii wcale nie jest takie trudne, w dodatku elementy do jej tworzenia bez trudu i za niewielkie pieniądze można kupić w internecie. Postanowiłam poszukać odpowiednich stron. Okazało się, że sklepów oferujących przeróżne koraliki, kryształki, kamienie, łańcuszki, sznurki i wiele innych jest bez liku. Zwróciłam uwagę na stronę www.koralium.pl – to sklep internetowy, który posiada na Śląsku dwa stacjonarne punkty – w Katowicach i w Bielsku-Białej.
- Coraz więcej osób nas odwiedza. W sklepach biżuteria jest na jedno kopyto, wszystko do siebie podobne. Jak ktoś zrobi sobie kolczyki czy naszyjnik według własnego pomysłu, to ma sto procent pewności, że nikt inny takich mieć nie będzie i gwarantowaną satysfakcję – mówi pracownica katowickiego sklepu Koralium.
Można w nim kupić prawie wszystko, łącznie z kryształkami Svarovskiego, narzędziami potrzebnymi przy tworzeniu biżuterii i klejem. Koraliki są niedrogie, ich ceny zaczynają się już od 5 groszy za sztukę. Przy odrobinie wyobraźni, pewnej zręczności i niewielkiej pomocy pań z Koralium, bez większych problemów można wyczarować proste, choć oryginalne kolczyki czy bransoletkę. – Już od dłuższego czasu robię sobie sama biżuterię. Do każdego stroju mam inne dodatki. To jest właśnie jeden z plusów własnoręcznego tworzenia biżuterii. Gdybym chciała to wszystko kupić w jakimś markowym sklepie, straciłabym majątek, a tak, w zależności od ceny koralików, jedna bransoletka kosztuje mnie od ok. 8 do 17 zł – mówi Marta Korzeniec spotkana w Koralium.
Jeśli ktoś nie ma niezbędnej zręczności, może skorzystać z organizowanych przez Koralium warsztatów tworzenia biżuterii, których ceny zaczynają się od 30 zł. Jeśli komuś kompletnie brak talentu lub po prostu nie lubi takiej zabawy, o zrobienie czegoś oryginalnego, może poprosić pracujące tu panie. Za robociznę zapłaci parę złotych.

Sklepy stacjonarne Koralium mieszczą się: w Katowicach przy ul. Kościuszki 12 oraz w Bielsku-Białej przy ul. Brodzińskiego 2. Biżuterię lub półfabrykaty do niej można nabyć również przez internet: www​.koral​ium​.pl

 

Kategoria: Moda i uroda