Na Śląsku coraz więcej szkół na zdalnym

piątek 5 listopada 2021
Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile. Przekłada się to również na obecność dzieci w szkołach i przedszkolach. 4 listopada już w 240 placówkach na Śląsku klasy miały lekcje online. Minister edukacji i nauki nadal podkreśla, że nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej.

Codziennie Ministerstwo Zdrowia informuje o wzroście zachorowań na COVID-19. Coraz więcej przypadków odnotowuje się również w szkołach i przedszkolach.

Sytuacja na Śląsku

4 listopada w województwie śląskim w 3 przedszkolach wszystkie zajęcia stacjonarne zostały zawieszone, 23 przedszkola pracowały w trybie mieszanym. W szkołach zajęcia online (w tzw. trybie mieszanym) mieli uczniowie w 240 szkołach (plus 1 placówka). W 7 szkołach wszystkie klasy uczyły się zdalnie. W tej grupie najwięcej jest szkół podstawowych.

Powtórka sprzed roku?

W poprzednim roku to właśnie w listopadzie zaczęto zamykać szkoły. Najpierw na zdalne nauczanie przechodziły starsze klasy, a już 9 listopada w lekcjach online uczestniczyły wszystkie dzieci. Czy w tym roku będzie podobnie? Jak podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia (5 listopada) Przemysław Czarnek -minister edukacji i nauki „Na dziś nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, oczywiście na dziś, nie wiemy jakie będą wzrosty zakażeń w następnych dniach”.

4 listopada według danych Ministerstwa Zdrowia w woj. śląskim odnotowano 1241 nowych zakażeń i 9 przypadków śmiertelnych (w tym 3 wyłącznie z powodu COVID).

Kategoria: Wiadomości