Joga dla dzieci? Czemu nie!

poniedziałek 8 listopada 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Dzieciom często brakuje ruchu, co skutkuje m.in. wadami postawy. Dlatego warto zadbać o ich prawidłowy rozwój. Ciekawą propozycją jest joga dla dzieci. Poprawa koncentracji, kondycji, redukcja stresu, zdrowy kręgosłup, prawidłowa sylwetka – to tylko niektóre z jej zalet.

Joga dla dzieci to ogólnorozwojowe zajęcia gimnastyczne oparte na jodze. Najmłodsi, dzięki pracy z asanami, oddechem i technikami relaksacji, poprawiają swoją koncentrację, ich ciała stają się bardziej sprawne i elastyczne, a sylwetka prawidłowa. Pozycje jogi często nawiązują do świata roślin i zwierząt. Dzięki lekkiej formie ćwiczeń mali jogini chętnie naśladują elementy przyrody, a ćwiczenia traktują jako zabawę. Na zajęciach nie ma rywalizacji, panuje atmosfera relaksu i odprężenia. Dzięki temu uczestnicy mogą odreagować codzienne stresy i napięcia emocjonalne. Joga wzmacnia również ich wiarę w siebie i samoakceptację.

Jogastyka w Katowicach

Zajęcia z jogi dla dzieci znajdziecie w Miejskim Domu Kultury Południe w Katowicach -Piotrowice. Odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki od godz. 16. Dzieci podzielone są na trzy grupy wiekowe: 5-6 lat, 7-9 lat, 9-12 lat. Zajęcia trwają 45 minut. Ich koszt to 30 zł. Obowiązują zapisy pod nr tel. 605820157. Szczegółowe informacje znajdziecie na profilu na Fb Jogastyki

Kategoria: Warsztaty