Pluszowy miś pomaga małym pacjentom

czwartek 25 listopada 2021
  • fot. mat. prasowe organizatora
    fot. mat. prasowe organizatora
  • fot. mat. prasowe organizatora
    fot. mat. prasowe organizatora
W powrocie do zdrowia dzieciom często towarzyszą ich pluszowi przyjaciele. Dlatego z okazji Dnia Pluszowego Misia Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka oraz sklep IKEA w Katowicach zorganizowały akcję - rozdano ponad 100 maskotek małym pacjentom.

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na małych pacjentów szpitalnych poradni czekała maskotka Zdrowuś i Fabler Björn. Dzieci otrzymały monad 100 maskotek i 50 pluszaków.

Wizyta z misiem w gabinecie jest mniej stresująca

- Maskotki pełnią ważną, terapeutyczną rolę w procesie powrotu dzieci do pełni zdrowia. Sprawiają, że najmłodsi czują się pewniej i bezpieczniej. Dzięki temu poprawia się ich stan psychiczny, stają się spokojniejsi i bardziej ufni. Maskotka ułatwia personelowi medycznemu kontakt z dzieckiem, a także sprawia, że wizyta w lekarskim gabinecie jest mniej stresująca - podkreśla Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy GCZD.

Akcja z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia była kolejną wspólną inicjatywą Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka oraz sklepu IKEA w Katowicach. Odbyła się w reżimie sanitarnym i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Kategoria: Wiadomości