Powrót zdalnej nauki

środa 8 grudnia 2021
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe obostrzenia m.in. obowiązkowe szczepienie dla nauczycieli oraz zdalną naukę. „Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach” - podkreśla wiceminister zdrowia Waldemar Kraśka. Co z przedszkolami i żłobkami? Zobaczcie.

Od 20 grudnia do 9 stycznia w szkołach podstawowych i średnich będzie odbywać się nauka zdalna. Po tym okresie dzieci mają normalnie wrócić do szkoły. Przypominamy - na Śląsku ferie zimowe odbędą się 14- 27 lutego. Żłobki i przedszkola po 20 grudnia pozostaną otwarte.

Nauka w czasie pandemii

Według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki na dzień 7 grudnia 95,7 procent przedszkoli, 81,1 procent szkół podstawowych, 84,6 procent szkół ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym w całej Polsce. W trybie zdalnym pracowało 51 przedszkoli, a w przypadku szkół 99 podstawówek i 74 ponadpodstawowych.

Szczepienia nauczycieli i dzieci

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się do wprowadzenia szczepień obowiązkowych od 1 marca dla trzech grup zawodowych: medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Jak podkreśla Adam Niedzielski – minister zdrowia „Będzie to już szczepienie, które jest wymagane jako spełnienie warunków pracy". W grudniu ruszają z kolei szczepienia na Covid-19 dla dzieci powyżej 5. roku życia. Szczepionki dla dzieci maja dotrzeć do Polski 13 grudnia. Rejestracja będzie przebiegała tak samo, jak dla starszej grupy dzieci ( m.in. infolinia 989, e-skierowanie, kontakt z wybranym punktem szczepień). 

Kategoria: Wiadomości