Święta na świecie

czwartek 16 grudnia 2021
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Grudzień to świąteczny czas nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie! Z książką „Święta na świecie” będziecie mogli wyruszyć w podróż dokoła świata nie ruszając się z domu i poznać niezwykłe tradycje związane z tym wyjątkowym czasem.

„Święta na świecie” to książka Sofii Marii Brand wydana w Polsce dzięki wydawnictwu Znak Emotikon. Twarda oprawa, duży format i mnóstwo ilustracji sprawiają, że książka jest idealną propozycją na rodzinne wieczory przy książce.

Pogromcy ciekawostek

Im jesteśmy starsi, tym mniej dziwimy się codziennością. Jednak przy tej książce każdy będzie mógł poczuć się jak dziecko, bo ciekawostki w niej zawarte potrafią zaskoczyć. O ile angielskie tradycje dla wielu nie są tajemnicą, to te argentyńskie, etiopskie czy rumuńskie potrafią zaskoczyć! Jak wyglądał okres świąt, gdy Rumunia była krajem komunistycznym? Co dzieje się w Argentyńskich miastach, gdy w wigilijny wieczór wybija północ? Tego dowiecie się z książki.

Adwentowe czytanie

„Święta na świecie” można potraktować jako kalendarz adwentowy, bo zawiera dokładnie 24 rozdziały. Na każdej rozkładówce opisane jest jedno państwo. Poza omówieniem tradycji znajdziemy też mapkę ze wskazaniem, gdzie znajduje się dane państwo oraz ramkę z informacją o głównych religiach wyznawanych na jego terenie. Najmłodszym na pewno spodoba się fakt, że przy okazji lektury można nauczyć się mówić „Wesołych Świąt” w 24 językach!

Zawiłe historie religijne

Autorka opisuje tradycje z różnych stron świata z humorem i szacunkiem. Nie unika też tematów bardziej skomplikowanych, takich jak różnorodność i zawiła historia wierzeń religijnych. Na końcu książki znajdziecie dodatkowe rozdziały, które wyjaśniają skąd wzięło się Boże Narodzenie w chrześcijaństwie, a także dlaczego Bożego Narodzenia nie obchodzą muzułmanie, hindusi czy Żydzi.

„Święta na świecie” to kolorowa, ciekawa i zaskakująca książka, która spodoba się wszystkim miłośnikom ciekawostek o świecie. Nam bardzo przypadła do gustu, właśnie dlatego, że ukazuje różnorodność i bogactwo kultur z całego świata.

Kategoria: Recenzje książek

Zobacz także

Czas pomyśleć o prezentach z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z czego ucieszy się maluszek, a z czego nastolatek? Mamy dla Was klika podpowiedzi. Wybór jest naprawdę spory, my polecamy kreatywną zabawę i nietuzinkową modę. Zobaczcie.

Co pod choinkę dla dziecka? Podpowiadamy