2 miliony na sport dzieci i młodzieży

środa 26 stycznia 2022
  • fot. mat. prasowe UM Zabrze
    fot. mat. prasowe UM Zabrze
Dzięki tym środkom aż 6 tys. młodych ludzi zrealizuje swoje sportowe marzenia. Miasto przyznało dotacje na realizację 58 projektów, m.in. szkoleń, zajęć, imprez. Nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych.

W Zabrzu podpisano umowy dotacyjne z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń zajmujących się organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Miasto na ich realizację przeznaczyło 2 miliony złotych. Dzięki tym środkom z oferty sportowej w 2022 roku skorzysta około 6 tysięcy dzieciaków.

Sukces na miarę Podolskiego

„W Zabrzu konsekwentnie wspieramy sport młodzieżowy. W 2022 r. ok. 6 tysięcy młodych zabrzan będzie mogło realizować swoje sportowe marzenia. Wierzę, że pośród nich jest wielu przyszłych wybitnych sportowców, którzy osiągną sukcesy na miarę Lukasa Podolskiego” – podkreśla prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Cztery zadania

Pieniądze będą wykorzystane na realizację zadań m.in. organizowanie szkolenia sportowego dla dzieci i młodzieży (rocznik 1999 i młodsi), zajęć o charakterze sportowo-rekreacyjnym dla dzieci i młodzieży (rocznik 1999 i młodsi), imprez sportowych i rekreacyjnych czy też zajęć oraz imprez dla osób z niepełnosprawnościami.

Bezpłatne zajęcia, turnieje i imprezy

Dotację przyznano 48 podmiotom m.in. Fundacji Górnika Zabrze (organizacja szkolenia sportowego oraz na organizacja XXI turnieju juniorów starszych im. Ernesta Pohla), Młodzieżowemu Klubowi Sportowemu Zaborze Zabrze (szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w piłce nożnej oraz na Dzień Dziecka i Lato w mieście na sportowo), Stowarzyszeniu Aktywne Zabrze (bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży), Stowarzyszeniu Piłki Ręcznej Pogoń 1945 Zabrze (szkolenie sportowe w piłce ręcznej) i Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Szach Mat Zabrze ( szkolenie szachowe i organizację rozgrywek szachowych w Zabrzu).

Zadania sportowe finansowane z dotacji są realizowane od 10 stycznia do 31 grudnia tego roku.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie półkolonii, kursów i różnych aktywności. Znajdziecie tu m.in. warsztaty filmowe, nieziemskie projektowanie, półkolonie z klockami LEGO, naukę jazdy na łyżwach, naukę pływania, a także wykaz najlepszych (również sztucznie naśnieżanych) górek w regionie. Zobaczcie.  

Ferie 2022 - najciekawsze propozycje z regionu