Wodna zabawa pod palmami

czwartek 27 stycznia 2022
  • fot. mat. prasowe UM Gliwice
    fot. mat. prasowe UM Gliwice
  • fot. mat. prasowe UM Gliwice
    fot. mat. prasowe UM Gliwice
Będzie możliwa już w wakacje. Dzieciaki na nowym wodnym placu zabaw znajdą m.in. tunel z kolorowych kręgów, stokrotkę, palmy, drzewko, parasol, wiaderka. Inwestycja będzie kosztować 2,6 miliona złotych. Dostępna jest wizualizacja. Zobaczcie.

Nowy wodny plac zabaw powstanie w parku Chopina w Gliwicach. Miejski Zarząd Usług Komunalnych zawarł umowę z wykonawcą – gliwicką firmą MWM Sp. z o.o. Inwestycja o powierzchni 104 m2 powstanie na niezadrzewionej przestrzeni parku przy Domku Ogrodnika. Atrakcja z pewnością przyciągnie małych miłośników wodnych szaleństw. 

Wodne atrakcje przystosowane do osób niepełnosprawnych

Plac zabaw wyposażony będzie w tryskający wodą tunel z kręgów, dwa urządzenia typu „pączek”, stokrotkę, dwie palmy, liść, drzewko, wiaderka, parasol, armatkę, dysze i kolorowe prysznice. Atrakcje będą ogrodzone niskim murkiem, na którym będzie można również siedzieć. Na plac zabaw będzie można wejść przez oznakowane i wyłożone płytami antypoślizgowymi brodziki przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach oraz osób niewidomych. Przy brodzikach będą zamontowane prysznice zewnętrzne. Poza kolorowymi wodotryskami, do dyspozycji miłośników zabawy w wodzie na świeżym powietrzu będą przebieralnie, leżaki obrotowe i parkingi rowerowe. W podpiwniczonym budynku technologicznym znajdą się również toalety (również dla osób niepełnosprawnych). Teren wokół zostanie obsiany trawą oraz oświetlony. Woda na placu zabaw będzie filtrowana i dezynfekowana, a jej temperatura będzie wynosić 26 st. C.

Inwestycja zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu. Ma być gotowa jeszcze przed wakacjami. W związku z pracami budowlanymi, do odwołania niedostępny będzie plac zabaw dla dzieci w parku Chopina. Wizualizacje placu zabaw przygotowała pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna A3 Agnieszka Romanowska-Tarczyńska.

Kategoria: Aktywna rekreacja