Planszówki dla każdego

środa 2 lutego 2022
Familijne, logiczne, karciane, a nawet zręcznościowe gry planszowe znajdziecie w Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Mile widziani doświadczeni gracze, jak i początkujący. Spotkania będą odbywać się w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca. Udział jest bezpłatny.

Popularność planszówek ciągle rośnie. Można w nie grać w parze lub całą ekipą. Niektóre gry zajmują kilka minut, a inne wiele godzin. Dodatkowo na rynku wydawniczym pojawiają się cały czas nowe propozycje. – Gry planszowe są czymś, co wręcz idealnie wpisuje się w ideę międzypokoleniowości. Z powodzeniem mogą się przy nich bawić dzieci, młodzież, rodzice czy dziadkowie. I to w dowolnej konfiguracji – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor CIM. – Stąd pomysł, aby wprowadzić w naszej instytucji cykliczne spotkania z planszówkami.

Bezpłatne granie

Na miejscu można skorzystać z liczącej kilkadziesiąt tytułów biblioteki gier. Wśród których znalazły się propozycje dla początkujących i zaawansowanych m.in. „Abalone”, „Ubongo”, „Wsiąść do pociągu”, „Wysokie napięcie”, „Unmatched: Bitwa Legend”, „Na skrzydłach”, „Dobble”, „Everdell” czy „Cyklady”. Pełną listę gier znajdziecie tutaj. Udział w spotkaniach i korzystanie z biblioteki gier jest bezpłatne. Rezerwacje gier przyjmowane są mailowo: cim@cimchorzow.pl. Gry wypożyczane są tylko na czas spotkania.

Spotkania organizowane pod szyldem „Szpilka” odbywają się w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godzinach 17-21 w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej (ul. Dąbrowskiego 7) w Chorzowie. Rozgrywki będą odbywały się na sali widowiskowej, która może pomieścić nawet 200 osób.

Kategoria: Warsztaty