Bezpłatny kurs karate dla dzieci

czwartek 24 lutego 2022
  • fot. mat. prasowe UM Bytom
    fot. mat. prasowe UM Bytom
Od marca do czerwca dzieci mogą wziąć udział w bezpłatnym programie zajęć: kursie karate dla początkujących oraz treningach motorycznych. Bytomscy karatecy przygotowali również treningi wytrzymałościowo-oddechowe dla młodzieży i dorosłych po Covid-19. Sprawdźcie szczegóły.

Klub karate tradycyjnego MUKS Bytom uzyskał dotację w ramach akcji „Pomoc to Moc” PZU. Był to jeden z 59 wybranych projektów spośród 1400 zgłoszonych. Dzięki dotacji od marca do czerwca dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z bezpłatnych programów treningowych.

Sprawność fizyczna, zdrowa dieta i bezpieczeństwo

Celem akcji „Pomoc to Moc” jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zachęcenie do aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, zwiększenia wiedzy dotyczącej żywienia i zapobiegania kontuzjom. To również programy treningowe, skierowane do osób, które przechorowały Covid-19 i zapewnienie dostępu do sportu wszystkim, niezależenie od sytuacji materialnej.

Bezpłatne treningi

Dzięki pozyskanym środkom bytomscy karatecy przeprowadzą bezpłatne programy treningowe. Dzieci będą mogły skorzystać z kursu karate dla początkujących (od 2 marca do 23 czerwca). Celem zajęć jest poprawa sprawności, nauka podstaw samoobrony, dyscypliny i koncentracji. Treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu (po 45 minut) i są skierowane do dwóch grup wiekowych: 6-9 lat oraz 10-13 lat. W programie znalazły się również treningi motoryczne (od 3 marca do 23 czerwca). Dzięki nim dzieci i młodzież poprawią swoją kondycję i aktywnie spędzą czas. Dodatkowo odbędą się badania lekarskie dla uczestników oraz wykłady dietetyka i fizjoterapeuty. Wszyscy otrzymają również pamiątkowe koszulki.

Zadbaj o formę po Covid

Ostatnią propozycją są treningi wytrzymałościowo-oddechowe dla młodzieży i dorosłych po COVID-19 z elementami karate (4 marca do 23 czerwca). Treningi będą odbywać 2 razy w tygodniu (po 60 min). Dzięki nim uczestnicy zadbają o formę oraz szybszy powrót do pełni zdrowia.

Zajęcia będą odbywać się od marca do czerwca w hali przy ulicy Strzelców Bytomskich 131 w Bytomiu. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Informację znajdziecie na stronie MUKS Bytom 

Kategoria: Warsztaty