Dobrosława Krucińska

Jesteś w ciąży, są wakacje – pojawia się mnóstwo dylematów: jaki kierunek podróży wybrać, czy słońce mi nie zaszkodzi, czy zmiana klimatu nie spowoduje rewolucji w organizmie, jaki środek transportu wybrać i czy w ogóle wyjeżdżać?

Wiele razy zastanawiałam się, co by było, gdybym zupełnie zmieniła swój wygląd. Podejmowałam nieśmiałe próby zmiany wizerunku, ale nigdy nie były one radykalne. Inaczej postąpiły cztery odważne, w moim pojęciu kobiety, które zdecydowały się na metamorfozę totalną.

Leżę sobie na leżaku na jednej z greckich wysp. W oddali szumi morze. Jednym okiem spoglądam na góry, drugim obserwuję dzieci szalejące w basenie. I nagle ni stąd ni zowąd, spada na mnie jak grom stwierdzenie mojego jedenastoletniego syna: - Tu jest do kitu. Chcę wracać do domu!

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie zawsze jest łatwy. Zazwyczaj chciałybyśmy spędzać z dzieckiem tyle czasu, co dotychczas, a jednocześnie wyjść do ludzi i w dodatku zarabiać pieniądze. Rozwiązanie tego problemu na własny użytek znalazła młoda, zdolna projektantka mody z Mysłowic Ewa Miętkiewicz-Ciepły.

Strony