Ewelina Zielińska

Krowa Matylda to bohaterka serii książek, która liczy sobie już kilkanaście pozycji. Nic dziwnego, gdyż nietrudno ją polubić. Jest to krowa urocza, zabawna i choć to zwierzę gospodarskie, to w swoim zachowaniu często przypomina kilkulatka.

Pies to zwierzę wyjątkowe dla wielu osób. W popkulturze nie brakuje psich bohaterów, którzy stają w obronie swoich właścicieli, przemierzają setki kilometrów i zmieniają życie tych, których spotykają na swojej drodze. Takim zmieniającym życie psem jest „Promyk” tytułowy bohater książki Łukasza Gryczannego.

Powieści oswajających temat wojny jest wiele. Autorzy mają różne pomysły na to, jak opowiedzieć o czymś tak trudnym w sposób zrozumiały dla małego czytelnika, a przy tym szanujący jego ogromną wrażliwość. „Nasz azyl” to jedna z takich opowieści, piękna, wzruszająca i oparta na faktach.

Skąd dzieci mają tyle energii? To pytanie, które zadaje sobie wielu dorosłych. Ale czas spojrzeć na to szerzej i zapytać: skąd właściwie jest ta energia? Czym ona jest? Znamy książkę, która odpowie na wszystkie pytania w tym temacie zachwycając dzieci i dorosłych.

Zbliżające się święta babci i dziadka to okazja, by poświęcić im trochę więcej czasu. Można wpaść na kawę, napisać list lub poczytać… Zapraszamy do lektury książek, które odkryją przed Wami tajemnice babć i dziadków. Będziecie się świetnie bawić i dowiecie się, jak wyjątkowymi bohaterami są babcia i dziadek.

Każda babcia i każdy dziadek bez wahania odpowie, że najlepszym prezentem są wspomnienia i wspólnie spędzony czas. Osobie, która przeżyła już tak wiele uroczystości i otrzymała w życiu niezliczoną liczbę prezentów trudno zaskoczyć. My w tym roku stawiamy na wzruszające, ciepłe i cudownie wydane albumy.

Czasem najprostsze jest najlepsze. W dobie popularności książek o dinozaurach, tłumaczących dzieciom fizykę kwantową i filozofię, brakuje na półkach zwykłych, fajnych książek dla dzieci o dzieciach, które opisywałyby codzienność. Może dlatego tak bardzo zachwyciły nas nowości od Babaryby!

Strony