Beskidzkie trasy z małym dzieckiem

wtorek 26 lipca 2022
Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Magurka w Beskidzie Małym

Kolejną propozycją jest Magurka Wilkowicka. Trasa idealna na pierwsze wędrówki z dziećmi. Na szczycie odpoczniecie w schronisku lub podczas pikniku na pobliskiej polanie. W sezonie nazbieracie tu jagody.

Wycieczkę na Magurkę (909 m n.p.m.) można rozpocząć od Przełęczy Przegibek. Jest tu spory parking, który niestety nawet w środku tygodnia szybko się zapełnia. Na szczyt prowadzi niebieski szlak, można go ominąć (zaraz na początku drogi, na rozwidleniu odbić w lewo).Tu droga jest szeroka i utwardzona, zdecydowanie łatwiejsza dla małych stóp. Pierwszy przystanek to „punkt widokowy”. Po dotarciu do skrzyżowania szlaków, idziemy dalej zielonym, który jest łagodniejszy i mniej kamienisty od czerwonego (to najbardziej stroma część wycieczki). Na końcu wędrówki można odpocząć w schronisku lub zrobić sobie piknik na polanie tuż obok. 

Start trasy: Przełęcz Przegibek. Czas przejścia około 1,5 godziny. Na Magurkę wyjedziecie również z wózkiem. Idealnie sprawdzi się droga, prawie w całości asfaltowa - ul. Harcerska w Wilkowicach.

Strony

Kategoria: Aktywna rekreacja