Majówka 2023. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?

piątek 14 kwietnia 2023
fot. mat. JuraPark Krasiejów

Podróż do krainy dinozaurów

Kilkadziesiąt lat temu w Krasiejowie odkryto szczątki dinozaurów, w tym słynnego silezaura. Na terenie wykopalisk powstał Park Nauki i Rozrywki JuraPark. Można tu podziwiać rzeczywistej wielkości modele prehistorycznych gadów, zobaczyć, jak powstawała Ziemia, ale też poszaleć w małpim gaju i na karuzelach.

JuraPark Krasiejów to zupełnie inny świat, w którym prehistoria spotyka się z nowoczesnością, a zabawa przeplata z nauką. Park powstał na terenie wykopalisk, dlatego odwiedzając to miejsce czasem można spotkać pracujących paleontologów.

Tunel Czasu

Na początku podróży na odwiedzających czeka multimedialny Tunel Czasu, który teleportuje Was do momentu powstania Ziemi. Po poznaniu prawie 200 realistycznie wyglądających mieszkańców Krasiejowa przeniesiecie się do Prehistorycznego Oceanarium - miejsca pełnego stworzeń zamieszkujących niegdyś morskie głębiny.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka

Jeśli Wasze dzieci to żądni przygód podróżnicy-odkrywcy, z pewnością spodoba im się w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Już sam lot w Kosmos dostarczy niesamowitych emocji. A to dopiero początek wrażeń! Na miejscu czeka wehikuł czasu, który zabierze Was do wielu ciekawych miejsc.

Plac zabaw, małpi gaj i kąpielisko

JuraPark Krasiejów to nie tylko nauka. Na ogromnym placu zabaw z torami przeszkód, huśtawkami, linkami wspinaczkowymi i wieloma innymi atrakcjami aktywne maluchy będą czuły się jak w raju. Dalej czeka Pak Rozrywki i małpi Gaj, a latem również Jurajskie Kąpielisko. Po aktywnym wypoczynku przyjdzie czas na odrobinę wytchnienia i posilenie się – do wyboru kilka restauracji, które serwują rozmaite przysmaki – dla roślinożerców i prawdziwych drapieżników.

JuraPark mieści się przy ul. 1 Maja 10 w Krasiejowie k. Opola. To zaledwie nieco ponad godzina drogi z Katowic. Na miejscu można przenocować w jednym z pokoi zlokalizowanych w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka lub na łonie natury - wykorzystując do tego pole biwakowe lub CamperPark. Więcej o parku przeczytacie na Facebooku, Instagramie lub Tik-Toku.

Strony

Kategoria: Aktywna rekreacja

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem