Majówka 2023. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?

piątek 14 kwietnia 2023
fot. mat. Śląski Ogród Zoologiczny

Świetna zabawa w śląskim zoo

Śląski Ogród Zoologiczny stanowi ważną atrakcję turystyczną na mapie Górnego Śląska, o czym świadczy jego niesłabnąca popularność. To idealne miejsce, aby spędzić majówkę z całą rodziną i spotkać się oko w oko ze zwierzętami z różnych stron świata.

Na ponad 47 ha powierzchni znajdują się m.in. zbiorniki wodne, wybiegi zewnętrzne oraz pawilony ekspozycyjno-hodowlane, takiej jak: małpiarnia, akwarium, słoniarnia czy egzotarium. Jest tu też sala edukacyjna, restauracje, place zabaw oraz kioski z pamiątkami. Fanów prehistorycznych gadów z pewnością zainteresuje Kotlina Dinozaurów i znajdujące się tu modele różnych gatunków tych stworzeń. Najmłodszym frajdę sprawi możliwość poznania nowonarodzonych mieszkańców ogrodu, których i w tym sezonie nie brakuje. Na świat niedawno przyszły: samiczka elanda – Matylda, wielbłądziczka – Indira oraz chłopak – oryks południowy o wdzięcznym imieniu Frędzel.

Trasa z dzieckiem

Planując wycieczkę do zoo warto skorzystać z aplikacji mobilnej i wybrać jedną z dostępnych tras tematycznych. Jest tu np. „trasa dla wytrwałych”, której przebycie może zająć nawet cały dzień czy „trasa z dzieckiem” uwzględniająca możliwości i zainteresowania dzieci – na tej trasie odwiedzicie m.in. zwierzęta znane z najpopularniejszych bajek.

Śląski Ogród Zoologiczny znajduje się przy Promenadzie Gen. Jerzego Ziętka 7 w Chorzowie. 29 i 30 kwietnia czynny będzie w godz. 9-18, a 1-3 maja w godz. 9-19. Bilet normalny kosztuje 26 zł, ulgowy – 13 zł oraz rodzinny - 65 zł. Można też kupić bilet roczny w cenie 125 zł. Dzieci do 3. roku życia mają wstęp bezpłatny.

Strony

Kategoria: Aktywna rekreacja

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem