8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne

środa 5 września 2018
  • Bakalie to zdrowa, słodka przekąska (fot. sxc.hu)

    Obok posiłku zasadniczego warto podać „coś słodkiego”. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się świeże lub suszone owoce oraz mieszanka bakalii. Z powodzeniem zaspokoją apatyt na smak słodki, a my będziemy mieli pewność, że uzupełnią dietę naszego dziecka w drogocenne składniki odżywcze.

    Bakalie to zdrowa, słodka przekąska (fot. sxc.hu)

Strony

Kategoria: Porady ekspertów

Zobacz także

Jest kilka sposobów, dzięki którym nasza pociecha polubi warzywa (fot. sxc.hu)

Warzywa uzupełniają naszą dietę w cenne składniki odżywcze, wodę i błonnik. Warto, aby pojawiły się w diecie naszych pociech już od najwcześniejszych miesięcy. Co zrobić, aby dzieci chętniej po niej sięgały? Anna Brończyk-Puzoń, dietetyczka i wykładowca w Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach podpowiada.

Dziecko i warzywa - 7 kroków do sukcesu

fot. pixabay

Trwa gorączkowe poszukiwanie zeszytów, piórników, tornistrów. Czy zastanawialiście się jednak nad innym obszarem przygotowania dzieci do nowych wyzwań szkolnych? Przygotowanie umysłu jest równie ważne. Czy wiecie, że jeśli w ciągu kilku miesięcy nie powtarzamy informacji (jak np. tabliczka mnożenia), to będziemy mieli trudność w przypomnieniu sobie wyniku 7 x 8. Zobaczcie, jakie ćwiczenia pomogą usprawnić rozleniwiony wakacjami umysł. 

Szkolna gorączka, czyli jak się przygotować i nie zwariować?