Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka

poniedziałek 6 marca 2017
Oglądając wystawę niejednokrotnie zastanowicie się nad niezwykłą techniką, która pozwala na wykonanie eksponatów (fot. Ewelina Zielińska)

Rodzicielskie obawy

Dla wielu dorosłych temat wystawy to tabu - nie chcą jej oglądać. Ja do takich osób nie należę, choć początkowo nawet przez myśl mi nie przeszło, by zabrać na nią dziecko. Gdy syn mnie o to poprosił pojawiło się wiele pytań. Czy będzie w stanie podejść do eksponatów w chłodny, naukowy sposób i nie zacznie zastanawiać się nad nimi jako żyjącymi kiedyś ludźmi? Czy oglądanie odartych ze skóry mięśni, płuc czy genitaliów można nazwać edukacją? Czy będę dobrym przewodnikiem dla mojego dziecka? Nie znajdując odpowiedzi na te pytania, a znając dziecięcą ciekawość pozbawioną uprzedzeń, postanowiłam zabrać ośmioletniego Olka i sprawdzić jak damy sobie radę z tym trudnym tematem.

Strony

Kategoria: Zwiedzanie

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy