Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu

piątek 15 września 2017
 • Twórczy rozwój

  Robotyka, matematyka, kulinaria, sztuka – różnorodność zajęć oferują placówki Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak w Katowicach, Bielsku-Białej i Tychach. Ich oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 1,5 do 13. roku życia, a mottem przewodnim -  nauka przez zabawę.

  Każda grupa wiekowa odbywa tajemniczą wyprawę, poznając zagadnienia z zakresu geografii, chemii, fizyki. Młodsze dzieci wkraczają w świat czytania, a starsze - doskonalą tę umiejętność poprzez zwiększanie tempa czytania oraz poszerzenie pola widzenia. Dzieci uczą się działać zarówno indywidualnie jak i w grupie dodatkowo ćwicząc pamięć.
  Bystrzak prowadzi także kursy matematyczne, podczas których dzieci w 3 grupach wiekowych: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat nabywają umiejętności logicznego myślenia, poznają figury geometryczne, ułamki, jednostki miary i wagi, potęgowanie, działania matematyczne i dowiadują się co to jest trójwymiar. Roboloandia to kolejny autorski kurs akademii - to robotyka i programowanie dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każda placówka posiada także dodatkowe zajęcia, np. Bielsko-Biała - sensoplastyka, Tychy – zajęcia kulinarne, Katowice - kraina sztuki. Koszt jednego spotkania to ok. 30 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w poszczególnych placówkach.
  (Akademia organizuje również urodziny, animacje, półkolonie i kolonie letnie oraz zimowe.)

  Bystrzak – Akademia Twórczego Rozwoju

  Katowice:
  tel. 502 810 890
  e-mail: info@katowice.bystrzak.org
  Placówka prowadzi zajęcia w szkołach i przedszkolach oraz centrach miejskich.

  Bielsko-Biała:
  ul. Cieszyńska 132
  tel. 608 395 053
  e-mail: info@bielskobiala.bystrzak.org

  Tychy:
  ul. Paprocańska 47 (pierwsze piętro)
  tel. 783 348 321
  e-mail: info@tychy.bystrzak.org
   

Strony

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy