Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu

piątek 15 września 2017
 • Intelektualny mistrz

  Nie ma nic lepszego, niż wprowadzenie dzieci w świat nauki przy pomocy zabawy, wzmocnienia w nich chęci odkrywania i doskonalenia swoich umiejętności. Takie warunki stwarza Twoja Akademia z Tychów.

  Organizowane są tutaj kursy nauki czytania i rozwoju intelektualnego dla maluchów w wieku przedszkolnym oraz kursy treningu pamięci i koncentracji z elementami szybkiego czytania - dla starszych dzieci. W przypadku tych pierwszych nauka odbywa się niejako „przy okazji” zabaw ruchowych i plastycznych. W trakcie zajęć poznają i bawią się wyrazami oraz literkami, czytają pierwsze książeczki, grają w gry rozwijające ich umiejętność współpracy w grupie oraz świadomość swoich mocnych stron, wykonują eksperymenty pomagające im w zrozumieniu świata. Grypy starsze poznają techniki pamięciowe, uczą się praktycznych metod skracających czas uczenia i podnoszenia jego efektów (np. Mapy Myśli), doskonalą technikę czytania przy jednoczesnym usprawnianiu rozumienia czytanego tekstu. To wszystko odbywa się podczas zabaw - rozwiązywania zagadek, konstruowania, malowania itp., dzięki czemu uczestnicy warsztatów nie odczuwają, że się uczą.

  Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorską metodę Szkoły Pamięci Wojakowskich. Kursy obejmują 40 godzin zajęć w przypadku dzieci młodszych lub 60 godzin -  w grupach starszych. Koszt spotkania wynosi 17-20 zł (godzina zajęć). Cena uzależniona jest od liczby spotkań w ramach  kursu. Zajęcia odbywają się 1 lub 2 razy w tygodniu.

  Twoja Akademia
  ul. Paprocańska 41
  Tychy
  tel. 600 234 685
  e-mail: monika.akademia@gmail.com

  Więcej propozycji warsztatów dla dzieci na Śląsku w Zagłębiu i Podbeskidziu znajdziecie tutaj. Zapraszamy też do naszego działu WYDARZENIA, gdzie na bieżąco informujemy o odbywających się zajęciach i imprezach dla rodzin.

   

Strony

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy