Majówka 2018 – jak ją spędzić, gdzie się wybrać?

środa 25 kwietnia 2018
fot. mat. Parku Ogrodzieniec

 

Zabawa i edukacja w Podzamczu  

Na mapę atrakcji wartych obejrzenia wpisujemy też Park Ogrodzieniec. Ten kompleks edukacyjno-rozrywkowy składający się z wielu atrakcji.

Miłośników historii z pewnością zafascynują ruiny średniowiecznego zamczyska oraz Park Miniatur, w którym przedstawione są rekonstrukcje wszystkich zamków i warowni z Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Najmłodszych z pewnością najbardziej zainteresuje Park Rozrywki, gdzie znajdują się dmuchany zamek, duży zamek rycerski, huśtawki i karuzela wiedeńska. Odwiedzający w każdym wieku znajdą frajdę w Torze Saneczkowym, po którym można pomknąć z dużą prędkością nie obawiając się o bezpieczeństwo. Specjalnie wyprofilowany tor i przystosowane do niego saneczki pozwalają na swobodną, samodzielną jazdę nawet kilkulatkom. Park Doświadczeń Fizycznych to z kolei miejsce, gdzie oprócz wspaniale spędzonego czasu podczas którego można sprawdzić działanie aż 35 urządzeń takij jak symulator lotów, kalejdoskop gigant, kolorowy krater czy peryskop, można równocześnie zaczerpną sporej dawki wiedzy. Na deser będzie czekał na wszystkich rządnych mocnych wrażeń Dom Legend i Strachów, gdzie będą oni mogli przekonać się, jak zjawy z legend jurajskich wyglądały naprawdę.

W kwietniu park czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 11-17, w weekendy i święta – 10-19. W maju - w godz. 10-19 – w tygodniu. W weekendy i święta – 10-20.

Można zakupić bilety indywidualne do poszczególnych parków osobno (od 12 zł) lub rodzinne (do 5 osób) do jednego z parków (od 45 zł). Jest też opcja zakupu biletu rodzinnego, który obowiązuje w Parku Doświadczeń Fizycznych i Parku Rozrywki (75 zł), a także pakietu rodzinnego obowiązującego we wszystkich czterech parkach (129 zł). Tor saneczkowy to koszt 6 zł za jeden zjazd lub 40 zł za 10 zjazdów.

Park Ogrodzieniec mieści się przy ul. Zamkowej 33 w Podzamczu.

Strony

Kategoria: Aktywna rekreacja

Zobacz także