Top 10 – najlepsze książki dla dzieci 2018 roku

poniedziałek 17 grudnia 2018
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl

     

    1. Babcocha

    Wybraliśmy „Babcochę” Justyny Bednarek z kilku powodów. Głównym z nich jest fakt, że to wspaniała lektura do wspólnego czytania. Autorka świetnie operuje językiem, humorem i ciekawą fabułą. Nieraz rozbawi dorosłego, a dodatkowo nie stwarza wrażenia, że dziecku coś umyka, że nie rozumie, że za małe. Stworzenie takiej opowieści, która cieszy zarówno dorosłego jak i dziecko, to nie lada wyczyn, któremu Justyna Bednarek podołała. Baśniowy świat „Babcochy” przyozdobiony jest dodatkowo wspaniałymi ilustracjami Daniela de Latour. Więcej o książce możecie przeczytać w naszej recenzji.

    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl

Strony

Kategoria: Recenzje książek

Zobacz także


Zaskakiwały, wzruszały i fascynowały, czasem też bawiły do łez - takie były najlepsze książki dla dzieci wydane w 2017 roku. Poznajcie nasze subiektywne zestawienie tych najciekawszych. To był fantastyczny rok dla młodych czytelników!

 

Top 10 – najciekawsze książki dla dzieci 2017 roku

Jak co roku przedstawiamy Wam zestawienie najciekawszych, wg nas, prezentów gwiazdkowych. Są to niebanalne projekty tworzone z pasją w małych manufakturach, głównie na Śląsku. Wśród propozycji są m.in. drewniana biżuteria, grafiki do pokoików dziecięcych, hity książkowe, ubranka i mebelki. Jest coś dla młodszych i starszych pociech, a także dla ich mam.

Prezenty pod choinkę – najciekawsze propozycje