Najciekawsze zajęcia dodatkowe na Śląsku - stacjonarne i online

czwartek 3 września 2020

Akademia Pana Kleksa – jedyny taki uniwersytet dziecięcy

Rusza 1. semestr Akademii Pana Kleksa. Prowadzącymi są wykładowcy z najlepszych śląskich uczelni wyższych. Adepci Akademii poznają różne dziedziny nauki – od medycyny, przez astronomię, sztukę po mnemotechnikę.

Zajęcia będą się odbywać w nowoczesnych salach warsztatowych Bajki Pana Kleksa w Katowicach (ul. Porcelanowa 23). 1 semestr to 4 sobotnie spotkania- raz w miesiącu. Dla młodszych grup (w wieku 5-6 lat oraz 7-9 lat) zajęcia 2 razy po 45 min, dla grupy starszej (10-12 lat) – zajęcia 2 razy po 60 min. Każdy z młodych studentów ukończy w semestrze 8 wybranych warsztatów. Na wszystkich adeptów czekają akademickie indeksy.

Świat wulkanów i układ planetarny

Dzieci na podstawie przeprowadzanych doświadczeń i eksperymentów będą zdobywać wiedzę, którą później wykorzystają w życiu codziennym.  Wśród tematów, jakie będą poruszane podczas najbliższego semestru, znajdziemy m.in. Tajniki hydrotechniki, Dr Paj-Chi-Wo i jego układ planetarny, Świat wulkanów, Słodka chemia czy Ekonomia dla najmłodszych. Dzieci poznają również tajemniczy świat zmysłów.

Naukowcy i specjaliści z różnych dziedzin

Prowadzący Akademię Pana Kleksa to najlepsi naukowcy, artyści i specjaliści z czołowych śląskich uczelni: Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Grupy są maksymalnie 12-osobowe. Na miejscu są kamera termowizyjna oraz ozonowane i naświetlane pomieszczenia lampami UV—C. O jakość powietrza w salach wykładowych zadba również tężnia solankowa.

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Pana Kleksa rozpocznie się 19 września. W tej chwili trwają zapisy Czesne za semestr to 799 zł (8 zajęć warsztatowych).  Przy zapisach obowiązują różne rabaty (np. dla rodzeństwa), gratisowe wejściówki do Bajki dla całej rodziny oraz zniżki w bajkowym sklepie.

Strony

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także