Zajęcia dodatkowe dla dzieci na Śląsku - stacjonarne i online

piątek 10 września 2021

Akademia Techniczna Małolata

Majsterkowanie, konstruowanie robotów, maszyn i urządzeń z wykorzystaniem elementów pochodzących z demontażu sprzętu elektronicznego tj. silniki czy przekładnie, z użyciem drukarek 3D – m.in. taką propozycję ma dla Was Akademia Techniczna Małolata.

Stowarzyszenie Nowa Edukacja i Rozwój w ramach projektu Akademia Techniczna Małolata prowadzi szereg zajęć z różnych dziedzin dla dzieci (od 6. roku życia), młodzieży i dorosłych.

Majsterkowania w konwencji DIY czy MakerSpace

Uczestnicy zajęć budują roboty, modele maszyn i urządzeń korzystając z narzędzi warsztatowych i pomiarowych, wykorzystując elementy pochodzące z demontażu i utylizacji sprzętu elektronicznego, drewna, a także tworzyw sztucznych, podzespołów i elementów elektronicznych tj. silniki, przekładnie, materiały konstrukcyjne. Do pracy wykorzystują również drukarki 3D. Dzieci uczą się obróbki różnych materiałów, różnymi technikami, a także: planowania, doboru elementów, montażu układów.

Programowanie, robotyka i eksperymenty

W ramach projektu CoderDojo uczestnicy zajęć uczą się programowania w najpopularniejszych środowiskach: Scratch, Python czy C++. Zajęcia z robotyki prowadzone są w oparciu o roboty LEGO Mindstroms, mBot, Otto, Skriware, Edison  oraz różne platformy robotyczne na sterownikach Arduino czy Raspberry PI. Z kolei w Klubie Młodego Odkrywcy dzieci poznają tajniki fizyki, chemii oraz szeroko rozumianej nauki. Eksperymentują, przeprowadzają doświadczenia i w tej sposób poznają świat.

Współpraca z Centrum Nauki Kopernik

Akademia ściśle współpracuje z Centrum Nauki Kopernik oraz klubami KMO z całej Polski: jest wymiana i uczestnictwo we wspólnych projektach, a także udział (z sukcesami) w konkursach: Konstruktorzy Marzeń czy RoboticTournament.

Akademię Techniczną Małolata znajdziemy w Centrum Kształcenia Ustawicznego Politechniki Śląskiej (ul. Tadeusza Kościuszki 54 w Rybniku),  w Zabytkowej Kopalni Ignacy (ul. Ignacego Mościckiego 3 w Rybniku) czy Wodzisławskim Centrum Kultury (ul. Ks. Płk. Wilhelma Kubsza 17). Koszt 2-godzinnych zajęć w tygodniu to około 100 zł miesięcznie. Uczestnicy mogą liczyć na poczęstunek i napoje.

Więcej informacji znajdziecie pod numerem tel. 517 872 001, mailem: neir@op.pl, a także na profilu Akademii na Fb

Strony

Kategoria: Warsztaty