• W Kolejkowie dzieci mogą wziąć udział w warsztatach modelarskich (fot. mat. organizatora)

  Odwiedź Kolejkowo i zostań modelarzem

  Szkoła, obowiązki i zadania domowe. Powrót do rutyny dnia codziennego może być trudny. Warto sprawić sobie radość i odwiedzić Kolejkowo - cudowny świat w miniaturze. To również okazja do rozpoczęcia przygody z modelarstwem.

 • Najczęściej wybierane imiona na Śląsku to Zuzanna i Jakub (fot. mat. pixabay)

  Top 10 najpopularniejszych imion na Śląsku

  Najczęściej wybierane imiona dla dzieci na Śląsku w pierwszej połowie 2019 roku to Zuzanna i Jakub. Zobaczcie, jakie jeszcze imiona nadawali rodzice swoim pociechom.

 • Podczas Dni Energii będzie można dowiedzieć się m.in. jak dbać o klimat (fot. mat. pixabay)

  Energia dla czystego powietrza

  Koniec lata to dobry moment, aby pomyśleć o czystym powietrzu. Co to jest smog, jak oszczędzać energię, jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? Na te i inne pytania znajdzie odpowiedź podczas Dni Energii. Dzieciaki ucieszy kino rowerowe, warsztaty upcyklingowe czy też elektryczne pojazdy off-roadowe.

Gra fabularna „Opowieści z Młyna” to interaktywne połączenie teatru, koncertu oraz ciekawych zadań w niedostępnych na co dzień wnętrzach Młyna Reszki. Na scenie pojawi się Lufcik na Korbkę, a o oprawę muzyczną zadba zespół Strzyga.

Kiedy: 
 • 21 września 2019

Polska powoli wysycha, dlatego warto już dziś zająć się ochroną rzek. Dzień Rzeki będzie ku temu doskonałą okazją. Ciekawe warsztaty laboratoryjne, mikroskopowe, gra terenowa, wykłady, malowanie na wodzie – znajdziecie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

Kiedy: 
 • 29 września 2019
Gdzie: Radzionków

Jeżeli czujecie w sobie niesamowite moce i chęć zmieniania świata na lepsze – prasujcie peleryny i przybywajcie do Bytomia. W programie przemarsz superbohaterów, występy kabaretowe (m.in. Abelard Giza), koncerty (m.in. Grubson i Daria Zawiałow) oraz Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów.

Kiedy: 
 • 20 września 2019 - 22 września 2019
Gdzie: Bytom

Urodziny Miasta Kocham Katowice to wielkie muzyczne święto. Na scenie pojawią się Abradab i przyjaciele z udziałem Kuby Badacha, Miuosha, Czesława Mozila, grupy Pokahontaz i muzyków zespołu Coma. Na koncert warto wybrać się z dziećmi, dla których przygotowano specjalne atrakcje.

Kiedy: 
 • 14 września 2019
Gdzie: Katowice

Strony