• Dzieci z 16 szkół z Dąbrowy Górniczej korzystają z dystrybutorów wody (fot. mat. prasowe)

  Woda z kranu zamiast słodkiego napoju

  Akcja „Piję wodę z kranu” cieszy się coraz większą popularnością w Dąbrowie Górniczej. W szkolnych sklepikach eliminowane są słodkie napoje zawierające niezdrowe składniki. Dzieci do swojej dyspozycji mają dystrybutory z wodą. Mogą z niej korzystać bez ograniczeń.

 • Warto w ferie zimowe zapisać pociechę na bezpłatny kurs języka angielskiego (fot. mat. organizatora)

  Bezpłatne lekcje angielskiego dla dzieci w ferie

  Ferie to nie tylko czas leniuchowania. Jak spędzić je łącząc przyjemne z pożytecznym? Na tygodniowym, bezpłatnym kursie angielskiego w Szkole Języków Obcych Profi-Lingua. Zajęcia odbywają się w Bytomiu, Gliwicach, Sosnowcu i Katowicach.

 • 3 grudnia przedstawiciele redakcji SilesiaDzieci.pl, razem z uczniami z S.P. 9 w Tychach oraz ekipą DD TVN zwiedzali Bajkę Pana Kleksa (fot. Kamil Szmurło)

  Odjazdowo, kolorowo i bajkowo u Pana Kleksa

  „We wtorek, 3 grudnia, testowaliśmy, jako pierwsi, nową atrakcję woj. śląskiego – Bajkę Pana Kleksa. Było leczenie chorych sprzętów, lekcja kleksografii, Psi Raj, pływanie statkiem, a nawet wycieczka w kosmos!" – zapraszamy do przeczytania relacji dzieci z S.P. 9 w Tychach z wizyty w Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy.

Gry, konkursy, spotkanie z Mikołajem i bohaterami filmowych hitów – to kolejna propozycja na mikołajki. Na dużym ekranie zobaczycie „Krainę lodu 2”, „Śnieżną paczkę”, „Młodego renifera Alexa” lub „Ratujmy Florę”.

Kiedy: 
 • 6 grudnia 2019 - 8 grudnia 2019
Gdzie: Katowice

Mikołaj i jego pomocnicy zabiorą dzieci do swojej pracowni - do Akademii Sztuk Pięknych. Tam najmłodsi poczują magię świąt tworząc leśną girlandę, renifery czy lampiony. Młodzi adepci sztuki stworzą prace, które z pewnością będą oryginalną ozdobą choinki.

Kiedy: 
 • 8 grudnia 2019
Gdzie: Katowice

Strony