• Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia (fot. pixabay)

  Koronawirus. Zmiany w zasiłku opiekuńczym

  Co zrobić kiedy wykorzystaliśmy już dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego? Trwają prace nad zmianą ustawy, która je wprowadziła. Zobaczcie, jak uzyskać dalsze świadczenie.

 • Codziennie na Fb Tito Dance będziecie mogli wziąć udział w kursie tańca (fot. Fb Tito Dance Studio)

  #zostanwdomu, tańcz i pomagaj

  Nie umieją szyć maseczek i strojów ochronnych, ale potrafią tańczyć. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla szpitala, a w zamian oferują zajęcia taneczne on-line dla dzieci i rodziców. Już dziś możecie się przyłączyć do akcji.

 • Dzięki Google Arts&Culture zwiedzicie topowe muzea z całego świata (fot. mat. pixabay)

  Zwiedzaj muzea online

  Jak umilić sobie czas spędzany w domu? Razem z dziećmi możecie zwiedzić największe muzea w Polsce i na świecie nie ruszając się z kanapy. To również świetna okazja do zaplanowania przyszłej wycieczki.

[Wydarzenie odwołane] W nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej rodzice i dzieci wyruszą w podróż śladami zwierząt. Przeniosą się do świata powieści autorstwa Alfreda Szklarskiego „Na tropie Tomka”. Będą bawić się słowami oraz brać pod lupę to czego nie widać gołym okiem.

Kiedy: 
 • 15 marca 2020
 • 19 kwietnia 2020
Gdzie: Katowice

Ból brzucha i krocza, zmęczenie, brak snu, a w dalszej konsekwencji depresja poporodowa. Niestety rzeczywistość po porodzie nie jest tak kolorowa, jak pokazują to m.in. media społecznościowe. Jak sobie radzić z emocjami? Jak powinien wyglądać połóg? Zobaczcie.

W niedzielę 8 marca frele i dziołchy - jak mówi się na Śląsku na kobiety - fajrujom, czyli obchodzą swoje święto. Bezpłatny, profesjonalny make-up, pielęgnacja dłoni i twarzy, porady stylistki i dietetyczki oraz nagrody – to wszystko czeka na Was już 7 marca.

Kiedy: 
 • 7 marca 2020
Gdzie: Katowice

Czy można budować relacje z dzieckiem bez kar i nagród? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie podczas bezpłatnych warsztatów dla rodziców. Dowiecie się, jakie są alternatywne rozwiązania umożliwiające kontakty oparte na szacunku, zaufaniu i bliskości.

Kiedy: 
 • 12 marca 2020
Gdzie: Gliwice

Podczas pierwszych lat mózg dziecka dysponuje takimi możliwościami, których nie będzie miał już nigdy potem. Jak go stymulować, by prawidłowo się rozwijał? Czy komputer i telewizor mogą w tym pomóc? O wpływie nowych technologii na rozwój dziecka będzie na spotkaniu Szkoły Rodzenia PLUS.

Kiedy: 
 • 16 marca 2020
Gdzie: Katowice

Strony