• fot. archiwum zdjęć FB Teatr Mały Tychy

  Dzieciniec Teatralny dla małych i dużych

  W każdą niedzielę wakacji możecie wziąć udział w ciekawych rodzinnych warsztatach teatralnych, plastycznych i choreograficznych. Zaprojektujecie swoje Bullerbyn, kostium czy też pacynkowego przyjaciela. Wstęp wolny.

 • fot. Śląska Policja Chorzów

  Zdobądź pierwsze „prawo jazdy”

  Dzieciaki, które chciałby posiadać kartę rowerową, mogą spróbować swoich sił w Parku Śląskim. Egzamin odbędzie się pod okiem policjantów. Aby go zdać trzeba zaliczyć pozytywnie test teoretyczny i praktyczny.

 • fot. archiwum zdjęć FB Centrum Uśmiechu

  Śpiewaj i tańcz z „Centrum Uśmiechu”

  W ramach Akcji Lato dzieci będą bawić się w rytm najnowszych przebojów zespołu „Centrum Uśmiechu”. Show poprowadzi Inspektor Ogórek, który do pomocy ma dwóch asystentów Jagodę i Truskawkę.

To nowa odsłona Filmowych Poranków z Biedronką i Czarnym Kotem. Czy uda im się pokonać wszystkich złoczyńców i uratować miasto? O tym przekonacie się w kinach Helios. Projekcję poprzedzą konkursy i zabawy na sali kinowej.

Kiedy: 
 • 26 czerwca 2022

Mamy dla Was najnowsze przygody Jeża Nikosia. Dołączcie do jego drużyny i dowiedzcie się czym jest 17 celów zrównoważonego rozwoju. W tej przygodzie znajdziecie wyjątkowo dużo aktywności i zadań, które są świetną formą nauki przez zabawę.

Konkurs rozstrzygnięty!

Zbliża się długi weekend. Co zaplanować? Możecie odwiedzić Bajkę Pana Kleksa. Czeka na Was zwiedzanie, zabawa i warsztaty. Gościem specjalnym będzie Koziołek Matołek, z którym poznacie fascynujące owady – pszczoły.

Kiedy: 
 • 16 czerwca 2022 - 19 czerwca 2022
Gdzie: Katowice

Podczas warsztatów dzieci poznają instrumenty, historię kompozytorów i wysłuchają minikoncertu. Do świata dźwięków wprowadzą ich muzycy Filharmonii Śląskiej. Rodzice w tym czasie mogą spędzić czas w restauracji na Niedzielnych Obiadaniach.

Kiedy: 
 • 19 czerwca 2022
Gdzie: Katowice

To największy na Śląsku kiermasz kulturalny o charakterze charytatywnym. Założenie jest proste – wybieracie dla siebie książki, gry, płyty itp., a w zamian do puszek wrzucacie datki. Wydarzenie to również spotkania autorskie, ciekawe warsztaty i animacje.

Kiedy: 
 • 12 czerwca 2022
Gdzie: Gliwice

Strony