• Kupując bilet sezonowy można korzystać z atrakcji parku w każdy dzień otwarcia Legendii (fot. mat. organizatora)

  Rwąca rzeka, ekstremalny Lech Coaster i 40-metrowa Legendia Flower!

  W Śląskim Wesołym Miasteczku czeka na Was mnóstwo atrakcji, w tym nowość - Dolina Jagi, czyli wyprawa rwącą rzeką. Tego lata powraca również nocna zabawa podczas Legendia at Night. Wybierając Bilet Sezonowy, możecie korzystać z atrakcji przez całe wakacje.

 • fot. mat. organizatora

  Motocykle rodem z Hollywood po raz pierwszy na Śląsku

  Jedne zachwycają futurystyczną formą, inne przypominają bestie z zaświatów: stalowy Moto-Terminator, ślizgacz z Gwiezdnych Wojen czy Triumph Speed Triple 955i z Mission Imposible - repliki motocykli pochodzących z największych produkcji filmowych zawitają do Katowic.

 • Handel bonami turystycznymi – to nielegalne

  Od 1 sierpnia pobyt dziecka na obozie czy koloniach można opłacać bonem turystycznym, a konkretnie kodem wygenerowanym po zarejestrowaniu się na portalu PUE ZUS. W sieci kwitnie handel tymi kodami. To nielegalne – ostrzegają specjaliści.

Tym razem na Letniej Grządce Teatralnej wystąpi Teatr Animacji z Poznania. Najmłodsi zobaczą „Baśń o Rycerzu bez Konia” – to będzie dobra zabawa dla dzieci i rodziców.

Kiedy: 
 • 26 lipca 2020
Gdzie: Chorzów

70 unikalnych robotów z całego świata, rysowanie piórem 3D, tańczące błyskawice w „Tesla-show”, 8 stref wirtualnej rzeczywistości czy zabawa dronami - to wszystko czeka na odwiedzających Robopark w Gliwicach. Mamy dla Was bilety na tę wystawę.

Konkurs rozstrzygnięty!

Powracają kinowe seanse dla dzieci. Na dużym ekranie najmłodsi zobaczą bajkę o przygodach Rexa – ulubionego pieska brytyjskiej królowej, który traci swoją pozycję w pałacu i ląduje w schronisku. Jak potoczą się jego losy? Dowiecie się w najbliższy weekend.

Kiedy: 
 • 18 lipca 2020 - 19 lipca 2020

Wasze dzieciaki wyjechały na kolonie i macie trochę wolnego czasu? A może chcecie się wyrwać choć na chwilę z domu? Ciekawą propozycję dla rodziców ma Instytucja Filmowa Silesia Film - przegląd kultowych filmów reżysera „Lśnienia” Stanleya Kubricka.

Kiedy: 
 • 25 lipca 2020 - 28 lipca 2020

Strony