• W Katowicach podczas rekrutacji zaszczepione dzieci dostaną 50 punktów (fot. mat. pixabay)

  Dodatkowe punkty dla zaszczepionych dzieci

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał wyrok, który oznacza, że można premiować dzieci, które otrzymały komplet szczepień podczas rekrutacji w przedszkolach oraz żłobkach. W Katowicach już od września przy rekrutacji w żłobkach zaszczepione dzieci dostaną 50 punktów więcej.

 • 18 sierpnia na ekranie pojawi się „Wicher – dzikie konie” (fot. mat. organizatora)

  Zwierzęce opowieści w Kosmosie

  Oddanie, przyjaźń, miłość, zrozumienie i bezwarunkowa pomoc – tak powinny wyglądać relacje człowieka ze zwierzętami. Doskonałą okazją do wprowadzenia dzieci w ten temat będą filmowe spotkania z historiami o niezwykłych zwierzętach i ich ludzkich towarzyszach.

 • Placówki ProfiLingua na Śląsku znajdziemy w Bytomiu, Gliwicach, Katowicach i Sosnowcu (fot. mat. organizatora)

  Disney English bawi i uczy języka angielskiego

  Nauczanie języków obcych wymaga indywidualnego podejścia i angażujących aktywności, by dzieci mogły nauczyć się swobodnej komunikacji w nowym języku. Innowacyjna metoda nauczania Disney English jest prowadzona w 150 szkołach na świecie, a za sprawą ProfiLingua dotarła również do Polski. Na Śląsku są już 4 placówki.

Zofia z Dąbrowy Górniczej pisze: Mój 6-letni syn czasem ma blokady. Cieszy się bardzo, że pójdzie z kolegami na rolki, po czym będąc już na miejscu nie chce się ruszyć, stoi jak wryty i nie reaguje na nasze namowy, żeby spróbował, żeby pojechał choć kawałeczek za rękę z tatą.

Szukając niani dla dziecka rodzice zwykle zwracają uwagę na doświadczenie i kwalifikacje kandydatek, nie pytają jednak o ich stan zdrowia. Jedna z sieci prywatnych przychodni lekarskich postanowiła zatem badać opiekunki i wystawiać im stosowne certyfikaty.

Strony