• W Kolejkowie dzieci mogą wziąć udział w warsztatach modelarskich (fot. mat. organizatora)

  Odwiedź Kolejkowo i zostań modelarzem

  Szkoła, obowiązki i zadania domowe. Powrót do rutyny dnia codziennego może być trudny. Warto sprawić sobie radość i odwiedzić Kolejkowo - cudowny świat w miniaturze. To również okazja do rozpoczęcia przygody z modelarstwem.

 • Najczęściej wybierane imiona na Śląsku to Zuzanna i Jakub (fot. mat. pixabay)

  Top 10 najpopularniejszych imion na Śląsku

  Najczęściej wybierane imiona dla dzieci na Śląsku w pierwszej połowie 2019 roku to Zuzanna i Jakub. Zobaczcie, jakie jeszcze imiona nadawali rodzice swoim pociechom.

 • Podczas Dni Energii będzie można dowiedzieć się m.in. jak dbać o klimat (fot. mat. pixabay)

  Energia dla czystego powietrza

  Koniec lata to dobry moment, aby pomyśleć o czystym powietrzu. Co to jest smog, jak oszczędzać energię, jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? Na te i inne pytania znajdzie odpowiedź podczas Dni Energii. Dzieciaki ucieszy kino rowerowe, warsztaty upcyklingowe czy też elektryczne pojazdy off-roadowe.

- Tylko nie to! Tylko nie ta pijana kobieta z dzieckiem - pomyślałam wchodząc w zakręt i widząc zbliżającą się postać, która chwiała się na nogach, a za rękę trzymała kilkuletnią dziewczynkę.

Czy próbowaliście podać swoim pociechom standardową, banalną potrawę w niestandardowy, ciekawy sposób. Zapewniam, że reakcje będą bardzo entuzjastyczne. Przykład - jajka w niecodziennej szacie.

Rozmowa z koleżanką z redakcji: - Co u ciebie? U mnie super, bo wiesz, ja to mam już odchowane dzieci, nie to co ty, a wiadomo, że najbardziej obciąża odpowiedzialność za małego człowieka. Trochę zbiła mnie z tropu takim wstępem...

Jestem z mężem i dzieckiem w kawiarni. Już mamy wychodzić kiedy właścicielka podchodzi do mojego syna i wręcza mu lizaka. Ja wykazuję się refleksem i chowam podarunek do torebki, tłumacząc, że może zjemy później. Bo nie chce mi się po raz setny tłumaczyć, że staram się nie dawać dziecku słodyczy, bo po co.

Każdy chłopiec ma w swoim życiu okres, gdy z pełnym przekonaniem twierdzi, że w przyszłości będzie strażakiem. Niektórzy nawet spełniają swoje marzenia. Wszyscy natomiast mogą przenieść się, choć na chwilę, w fascynujący świat strażaków. W Mysłowicach działa bowiem Centralne Muzeum Pożarnictwa.

Strony