• Trzy wiedźmy z "Makbeta" nauczą dzieci tolerancji (fot. mat. organizatora)

  Spotkanie z wiedźmami Szekspira

  Premierowy spektakl o trzech wiedźmach z „Makbeta” to opowieść pełna marzeń, niespodzianek i śmiechu. To również nauka tolerancji wobec osób o odmiennych poglądach i uwarunkowaniach. Całość dopełnia autorska muzyka i choreografia.

 • Na wystawie można zobaczyć zabytkowe maszyny do szycia, firmy Singer, a także Neuman oraz Minevra (fot. mat. organizatora)

  Taniec i stare maszyny

  W świat muzyki, poloneza i innych tańców polskich zabierze Was Witek Broda, grający na skrzypcach i lirze korbowej. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do zobaczenia zabytkowych maszyn do szycia.

 • Targi Trends 4 Kids odbędą się w Arena Gliwice (fot. mat. organizatora)

  Moda, ekologia i zabawa na targach Trends 4 Kids

  Szukasz niebanalnych ubranek, zabawek od polskich producentów? Znajdziesz je na targach Trends 4 Kids. Wydarzenie to również wiele atrakcji dla całej rodziny. Kreatywne zajęcia, eksperymenty z szalonymi naukowcami - dla dzieci, a dla rodziców ciekawe wykłady i warsztaty. A wszystko w duchu eko.

Małgorzata z Bytomia pisze: Moja 7-letnia córka ma piękne, długie włosy. Kiedy była młodsza, pozwalała sobie robić różne fryzury, jednak od jakichś dwóch lat, nie pozwala zrobić innej niż koński ogon. Argumentuje to tym, że jest wygodny, że sama może go poprawić. Jednak nawet, kiedy wychodzimy razem, gdzie ja mogę to zrobić - nie zgadza się na zmianę.

Bistro-cafe "Krystynka wraca z Wiednia" to kultowy lokal w którym spędzić można miło czas przy aromatycznej kawie, sznyclu po wiedeńsku czy dyniowym risotto. Dla pierwszej osoby, która prawidłowo odpowie na nasze pytanie mamy rodzinne zaproszenie na obiad.

Konkurs rozstrzygnięty!

Zofia z Dąbrowy Górniczej pisze: Mój 6-letni syn czasem ma blokady. Cieszy się bardzo, że pójdzie z kolegami na rolki, po czym będąc już na miejscu nie chce się ruszyć, stoi jak wryty i nie reaguje na nasze namowy, żeby spróbował, żeby pojechał choć kawałeczek za rękę z tatą.

Szukając niani dla dziecka rodzice zwykle zwracają uwagę na doświadczenie i kwalifikacje kandydatek, nie pytają jednak o ich stan zdrowia. Jedna z sieci prywatnych przychodni lekarskich postanowiła zatem badać opiekunki i wystawiać im stosowne certyfikaty.

Strony