• Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia (fot. pixabay)

  Koronawirus. Zmiany w zasiłku opiekuńczym

  Co zrobić kiedy wykorzystaliśmy już dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego? Trwają prace nad zmianą ustawy, która je wprowadziła. Zobaczcie, jak uzyskać dalsze świadczenie.

 • Codziennie na Fb Tito Dance będziecie mogli wziąć udział w kursie tańca (fot. Fb Tito Dance Studio)

  #zostanwdomu, tańcz i pomagaj

  Nie umieją szyć maseczek i strojów ochronnych, ale potrafią tańczyć. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla szpitala, a w zamian oferują zajęcia taneczne on-line dla dzieci i rodziców. Już dziś możecie się przyłączyć do akcji.

 • Dzięki Google Arts&Culture zwiedzicie topowe muzea z całego świata (fot. mat. pixabay)

  Zwiedzaj muzea online

  Jak umilić sobie czas spędzany w domu? Razem z dziećmi możecie zwiedzić największe muzea w Polsce i na świecie nie ruszając się z kanapy. To również świetna okazja do zaplanowania przyszłej wycieczki.

- Mamo kiedy przebijesz mi uszy? – takie pytanie zadała mi moja córka parę dni temu. Moje argumenty, że dla mnie wygląda ślicznie, że niepotrzebne są dyndające i przeszkadzające świecidełka kompletnie do niej nie przemówiły. Gdy zasięgnęłam porad „specjalistów” okazało się, że takie dziurki świadczą o tym, że matka jest potworem.

Pomidor jest jedynym owocem (tak, tak, z naukowego punktu widzenia to owoc), który po obróbce termicznej zyskuje na wartości. Cenny likopen – barwnik (chroniący przed chorobami układu krążenia oraz rakiem) staje się wówczas lepiej przyswajalny przez organizm. Co lepsze, większość dzieci lubi pomidorową.

Kolorowy kubek, fantastyczną paterę na owoce czy przepiękną figurkę anioła strzegącego domowego ogniska można sobie kupić w sklepach z artystycznymi przedmiotami. O ileż przyjemniej byłoby jednak mieć takie cacuszka wykonane przez własne dziecko

Strony