• Książka „Zobacz z bliska kolor oczu i pyska” to małe dzieło sztuki wydawniczej (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)

  Zobacz z bliska kolor oczu i pyska

  Bogactwo świata zwierząt pasjonuje od najmłodszych lat, a w każdej rodzinnej biblioteczce znajdzie się niejeden tytuł poświęcony temu tematowi. Jednak nawet jeśli Wasze półki uginają się od tego typu wydawnictw, to gwarantuję Wam, że książki takiej jak ta, jeszcze nie widzieliście.

 • Powinnyśmy doceniać siebie, a wtedy nasza pociecha również będzie szczęśliwsza (fot. mat. Ludzki Rodzic)

  Urodziłaś - podziękuj sobie

  Współczesne mamy stawiają sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Często, aby wszystkiemu sprostać zapominają o własnych potrzebach i uczuciach. W dobie pandemii wiele porodów rodzinnych nie doszło do skutku, co nasiliło lęki i frustracje. Jak radzić sobie z emocjami? Zerknijcie.

 • Kwotę 1000 zł w 90 proc. ma pokryć państwo, a pozostałe 10 proc. pracodawca (fot. pixabay)

  Wakacyjne 1000 plus zagrożone

  Wakacje coraz bliżej, a w dalszym ciągu nie ma opublikowanego projektu ustawy dotyczącej tzw. bonu turystycznego. Wiele osób zaplanowało wydatki wakacyjne, wliczając dodatkowe 1000 zł od państwa. Czy jest szansa na ten dodatek? Rzecznik rządu ma wątpliwości.

- Tylko nie to! Tylko nie ta pijana kobieta z dzieckiem - pomyślałam wchodząc w zakręt i widząc zbliżającą się postać, która chwiała się na nogach, a za rękę trzymała kilkuletnią dziewczynkę.

Czy próbowaliście podać swoim pociechom standardową, banalną potrawę w niestandardowy, ciekawy sposób. Zapewniam, że reakcje będą bardzo entuzjastyczne. Przykład - jajka w niecodziennej szacie.

Rozmowa z koleżanką z redakcji: - Co u ciebie? U mnie super, bo wiesz, ja to mam już odchowane dzieci, nie to co ty, a wiadomo, że najbardziej obciąża odpowiedzialność za małego człowieka. Trochę zbiła mnie z tropu takim wstępem...

Jestem z mężem i dzieckiem w kawiarni. Już mamy wychodzić kiedy właścicielka podchodzi do mojego syna i wręcza mu lizaka. Ja wykazuję się refleksem i chowam podarunek do torebki, tłumacząc, że może zjemy później. Bo nie chce mi się po raz setny tłumaczyć, że staram się nie dawać dziecku słodyczy, bo po co.

Każdy chłopiec ma w swoim życiu okres, gdy z pełnym przekonaniem twierdzi, że w przyszłości będzie strażakiem. Niektórzy nawet spełniają swoje marzenia. Wszyscy natomiast mogą przenieść się, choć na chwilę, w fascynujący świat strażaków. W Mysłowicach działa bowiem Centralne Muzeum Pożarnictwa.

Strony