• fot. mat. prasowe UM Dąbrowa Górnicza

  Bieg Skrzata z atrakcjami i niespodziankami

  Lekkoatletyczne zmagania dla najmłodszych to propozycja na aktywną rodzinną niedzielę. Bieg cieszy się od lat niezwykłą popularnością. Dla maluchów, przedszkolaków i uczniów to przede wszystkim dobra zabawa.

 • fot. mat. organizatora

  Pająki, robaczki i motylki mają swoje święto

  To okazja, aby przyjrzeć się im dokładnie pod mikroskopem oraz w laboratorium, a nawet skosztować. Poszukacie pająków, podglądniecie co w ulu bzyka, a najmłodsi wezmą udział w warsztatach artystycznych i ogrodniczych.

 • fot. archiwum zdjęć FB Becek

  Muzyczne świętowanie

  Dzień Dziecka z „Maluchami w Krainie Dźwięku” to energetyczny koncert, malowanie buziek, kolorowe tatuaże, warkoczyki i animacje. W programie autorskie piosenki Pani Dorotki i muzyka na żywo.

Leżę sobie na leżaku na jednej z greckich wysp. W oddali szumi morze. Jednym okiem spoglądam na góry, drugim obserwuję dzieci szalejące w basenie. I nagle ni stąd ni zowąd, spada na mnie jak grom stwierdzenie mojego jedenastoletniego syna: - Tu jest do kitu. Chcę wracać do domu!

- Śląska kuchnia to nie tylko rolada, kluski i modro kapusta – zapewnia Remigiusz Rączka, ekspert kulinarny, członek komisji certyfikacyjnej Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”. O tym jak różnorodny jest kulinarny dorobek naszego regionu można przekonać się w 35 lokalach gastronomicznych, które znalazły się na Szlaku. Mile widziani są tu również najmłodsi klienci.

Lodziarnia przy deptaku w Wiśle. Mnóstwo ludzi. Nic dziwnego, bo upalny dzień - każdy ma ochotę na loda lub chłodny koktajl. Ja z rodzinką też. Zamówiliśmy zimne słodkości i usiedliśmy przy stoliku. Synek zjadł, napił się, ale wciąż był marudny. Powód? Pełna pielucha. Nie wiedziałam, że znalezienie miejsca, aby go przewinąć, to tak duży problem.

Dwie kreski na teście, wizyta u lekarza. To już pewne. Jestem w ciąży. Wielka radość, a potem gorączkowe szukanie porad, jak postępować, by już od pierwszych dni zapewnić dziecku jak najlepszy rozwój. Jak to dobrze, że wszystkie informacje mam na kliknięcie myszką - pomyślałam. I szybko pożałowałam.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie zawsze jest łatwy. Zazwyczaj chciałybyśmy spędzać z dzieckiem tyle czasu, co dotychczas, a jednocześnie wyjść do ludzi i w dodatku zarabiać pieniądze. Rozwiązanie tego problemu na własny użytek znalazła młoda, zdolna projektantka mody z Mysłowic Ewa Miętkiewicz-Ciepły.

Kiedy zaszłam w ciążę z drugim dzieckiem cieszyłam się również z tego powodu, że nie będę musiała kupować wszystkich sprzętów, bo większość miałam po pierwszym dziecku. Jedyną rzeczą, której mi brakowało był fotelik samochodowy. Zakup nie był problemem. Problem pojawił się potem…

Strony