• fot. mat. prasowe CSW Kronika

  Niech żyją chwasty! Projekt edukacyjny nabiera rozpędu

  „Nic nie wiem, wszystko czuję” to projekt edukacyjny CSW Kronika, w ramach którego podczas serii warsztatów uczniowie i uczennice śląskich szkół wspólnie z artystami tworzą szkołę marzeń, zbudowaną w oparciu o dziecięce postulaty.

 • We wrześniu minął kolejny rok naszej działalności. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, a Wy, jak zwykle, wykazaliście się niebywałą kreatywnością i umiejętnościami. Czyje prace najbardziej nas zachwyciły? Zobaczcie.

  Silesia Dzieci ma 9 lat! Czym Was zachwyca? Jak inspiruje?

  We wrześniu minął kolejny rok naszej działalności. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, a Wy, jak zwykle, wykazaliście się niebywałą kreatywnością i umiejętnościami. Czyje prace najbardziej nas zachwyciły? Zobaczcie.

 • fot. mat. prasowe Bajka Pana Kleksa

  Zobacz Podwodny Świat Królowej Aby

  To nowa interaktywna wystawa edukacyjna w Bajce Pana Kleksa. Poświęcona jest ekologii i ochronie środowiska. Na odwiedzających czeka 13 multimedialnych stanowisk oraz ważne zadanie - ocalenie planety przed katastrofą ekologiczną.

Wiele firm oferuje ubrania dla dzieci. Wszystkie są jednak do siebie podobne i najczęściej nie wyróżniają się niczym specjalnym. Jeśli chcesz, żeby twoja pociecha wyglądała wyjątkowo, nie zawiedziesz się, jeśli sięgniesz po ostatnią kolekcję firmy EMC Studio.

Wiele razy zastanawiałam się, co by było, gdybym zupełnie zmieniła swój wygląd. Podejmowałam nieśmiałe próby zmiany wizerunku, ale nigdy nie były one radykalne. Inaczej postąpiły cztery odważne, w moim pojęciu kobiety, które zdecydowały się na metamorfozę totalną.

Leżę sobie na leżaku na jednej z greckich wysp. W oddali szumi morze. Jednym okiem spoglądam na góry, drugim obserwuję dzieci szalejące w basenie. I nagle ni stąd ni zowąd, spada na mnie jak grom stwierdzenie mojego jedenastoletniego syna: - Tu jest do kitu. Chcę wracać do domu!

- Śląska kuchnia to nie tylko rolada, kluski i modro kapusta – zapewnia Remigiusz Rączka, ekspert kulinarny, członek komisji certyfikacyjnej Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”. O tym jak różnorodny jest kulinarny dorobek naszego regionu można przekonać się w 35 lokalach gastronomicznych, które znalazły się na Szlaku. Mile widziani są tu również najmłodsi klienci.

Lodziarnia przy deptaku w Wiśle. Mnóstwo ludzi. Nic dziwnego, bo upalny dzień - każdy ma ochotę na loda lub chłodny koktajl. Ja z rodzinką też. Zamówiliśmy zimne słodkości i usiedliśmy przy stoliku. Synek zjadł, napił się, ale wciąż był marudny. Powód? Pełna pielucha. Nie wiedziałam, że znalezienie miejsca, aby go przewinąć, to tak duży problem.

Strony