Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń - niedziela 19 maja 2019

Jak powstaje miód, na czym polega zapylanie roślin? - na te pytania znajdziecie odpowiedź podczas warsztatów w pasiece. Zrobicie również typowy przegląd ula. To jedna z atrakcji Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

Kiedy: 
  • 19 maja 2019
Gdzie: Mikołów

Zna ją każdy przedszkolak. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski – to Basia. Tym razem jej przygody będzie można zobaczyć na ekranie Kina Kosmos. Przed projekcją filmu odbędzie się niezwykłe spotkanie z autorką książek o Basi – Zofią Stanecką.

Kiedy: 
  • 19 maja 2019
Gdzie: Katowice

Emocje, ruch, mowa ciała – tak krótko można opisać wystawę fotografii wyjątkowych dzieci. Historię każdego bohatera zobaczymy na symbolicznych 3 zdjęciach. Projekt jest formą walki z wykluczeniem społecznym. Skłania do refleksji nad pojęciem inności i akceptacji we współczesnym świecie.

Kiedy: 
  • 15 maja 2019 - 15 czerwca 2019
Gdzie: Rybnik

To wystawa archeologiczna, ukazująca mało znaną historię udomowienia ssaków. Poznacie pochodzenie i dzieje zwierząt, takich jak pies, kot, koń czy krowa. To również okazja do zapoznania się z pracą archeozoologów, badających zwierzęce szczątki kostne pochodzące z wykopalisk archeologicznych.

Kiedy: 
  • 30 marca 2019 - 28 lipca 2019
Gdzie: Katowice

Ruszyła rejestracja na nowy semestr Akademii Młodego Wieku. To bezpłatne zajęcia na ASP w Katowicach. Mali artyści poznają tajniki sztuki i designu, sprawdzą jak pracowali dawni mistrzowie, pobawią się rysunkiem i grafiką, będą projektować oraz oglądać wystawy wspólnie z artystami.

Kiedy: 
  • 16 marca 2019 - 15 czerwca 2019
Gdzie: Katowice