Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń - środa 7 sierpnia 2019

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź podczas warsztatów dla rodzin w Muzeum Śląskim. Przeniesiecie się w czasie nawet o 40 tys. lat i poczujecie się, jak archeolodzy w czasie wykopalisk.

Kiedy: 
  • 7 sierpnia 2019
Gdzie: Katowice

Na zajęciach dzieci wyruszą w podróż tropem zwierząt. Na swojej drodze napotkają osobniki żyjące na różnych kontynentach. Warsztaty skłonią również do refleksji nad przestrzeganiem praw zwierząt.

Kiedy: 
  • 7 sierpnia 2019
Gdzie: Tychy

Dla rodziców, którzy na czas zajmowania się niemowlakiem nie chcą rezygnować z kinowych przyjemności, mamy świetne rozwiązanie – seanse, podczas którego dźwięk jest przyciszony, światła są stonowane, zatem można oglądać film nie martwiąc się o komfort malucha. A filmy to perełki światowego kina.

Kiedy: 
  • 1 sierpnia 2019 - 29 sierpnia 2019
Gdzie: Katowice

Rusza projekt Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA – „Festiwal Murali?”. Najpierw, na warsztatach, uczestnicy wcielą się w rolę detektywa, historyka, streetartowca, a potem stworzą ścieżkę edukacyjną w postaci muralu i instalacji artystycznej.

Kiedy: 
  • 22 lipca 2019 - 15 września 2019
Gdzie: Katowice

Według policyjnych statystyk od początku czerwca w całej Polsce utonęły już 92 osoby. O tym, jak ważna jest umiejętność pływania i rozwaga nad wodą nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego warto, aby dzieciaki umiały pływać - w wakacje najmłodsi mogą skorzystać z bezpłatnych kursów.

Kiedy: 
  • 15 lipca 2019 - 15 sierpnia 2019