Alternatywę tradycyjnego jarmarku wielkanocnego możecie znaleźć w sieci. Czekają na Was regionalne przysmaki, ciasta, miody, dekoracje świąteczne czy też upominki. Przygotowano również kilka niespodzianek.
- 22 marca 2021 - 2 kwietnia 2021
Produkty regionalne i tradycyjne dania, zające, baranki, baby wielkanocne, jajka, chrzan – znajdziecie na świątecznym Jarmarku Regionalnym. Wszystko od małych, ekologicznych gospodarstw, bez konserwantów i niepotrzebnych dodatków.
Alternatywę tradycyjnego jarmarku wielkanocnego możecie znaleźć w sieci. Czekają na Was regionalne przysmaki, ciasta, miody, dekoracje świąteczne czy też upominki. Przygotowano również kilka niespodzianek.
Fantazyjne wzory, kolorowe kwiaty, zwierzęta znajdziecie na małych arcydziełach gromadzonych od ośmiu lat przez Dział Etnografii Górnośląskiego Muzeum. Otwarcie wystawy z najpiękniejszymi kroszonkami już wkrótce.
Po roku przerwy na katowicki rynek powraca Jarmark Wielkanocny. Czekać będą na Was regionalne produkty, ozdoby na stół wielkanocny, rękodzieło i smakołyki. Najmłodszym z pewnością spodobają się wielkie pisanki czy kura puszczająca bańki mydlane.
Jak jest zbudowany mózg? Ile waży? Jak działa pamięć? Dlaczego warto czytać książki? Tego dowiecie się oglądając najnowszą wystawę w Zamku Sieleckim. To świetna okazja do rodzinnych rozmów, o tym, co się dzieje w naszych głowach.
Stworki o ośmiu nogach często wzbudzają strach, a nawet obrzydzenie. Jednak warto im się przyjrzeć z bliska – potrafią być naprawdę piękne. Macie ku temu okazję wybierając się na spacer do Śląskiego Ogrodu Botanicznego.
3 października odbyła się premiera spektaklu „Królowa Śniegu” Teatru Nowego w Zabrzu. Teraz możecie zobaczyć go za darmo w sieci. Czeka na Was historia o odwadze, dojrzewaniu, starości, nieposkromionej sile natury i kobiecości.
Jakie lęki są typowe dla okresu dzieciństwa? Jak reagować, gdy lęki dziecka utrudniają mu codzienne funkcjonowanie? – radzi Sylwia Błach, psycholog z Centrum Psychoterapii i Rozwoju Strefa Bytu.
Nasze pociechy tak szybko rosną, że nim zdążymy się obejrzeć stają się prawie dorosłe. W okresie dojrzewania zaczynają się pojawiać pierwsze problemy ze skórą. Dziś nawet u 10-letnich dzieci zauważamy pierwsze zmiany w obrębie ciała i skóry. Jak sobie z nimi radzić?
Uwielbiane przez dzieci święto żartów i psikusów już niebawem. Jeśli jeszcze nie przygotowaliście żartów dla swoich pociech lub dorosłych domowników mamy dla Was kilka pomysłów, które zdążycie wcielić w życie.
Nie pozwalacie dzieciom jeść śmieciowego jedzenia? A co powiedzielibyście, gdyby lekarz zalecił im picie coli i jedzenie słonych paluszków? Okazuje się, że zdarzają się sytuacje, gdy te niezbyt zdrowe przysmaki mogą być stosowane jako swego rodzaju lekarstwo.