Konkurs! Wygrać można bilety na „Elkę”

wtorek 23 maja 2023
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
Kolej Linowa „Elka” znów ruszyła! Po kilkumiesięcznej przerwie odwiedzający mogą oglądać panoramę Parku Śląskiego na trasie Stadion Śląski – Wesołe Miasteczko „Legendia”. Mamy dla Was bilety na bezpłatny przejazd w dwie strony.

Kolej linowa „Elka" to jedna z głównych atrakcji Parku Śląskiego. Jej trasa wiedzie od Stadionu Śląskiego, aż do Wesołego Miasteczka. Z lotu ptaka można podziwiać parkową przyrodę oraz parkowe obiekty z zupełnie innej perspektywy. Dla najmłodszych przejażdżka „Elką" będzie niezapomnianą przygodą. Obecnie trwają prace nad rozbudową jej drugiej linii od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego. 

Podwójne bilety na przejazd w dwie strony Koleją Linową „Elka” w Parku Śląskim, trafią do 3 osób, które:

- są zapisane do naszego newslettera (można to zrobić tutaj),

- prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe,

- ich maile trafią do naszej skrzynki jako: pierwszy, dziesiąty, dwudziesty (maile wysyłane kilkakrotnie nie będą brane pod uwagę).

Pytanie: W którym roku zaczęła kursować „Elka”?

Odpowiedzi (wraz z imieniem i nazwiskiem, adresem zamieszkania, numerem telefonu) należy przesłać od godz. 12 we wtorek 23 maja do godz. 10 w środę 31 maja na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Elka”.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: „Elka” zaczęła kursować w 1967 r.

Kategoria: Konkursy

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem