Konkurs! Do wygrania bilety na wystawę Body Worlds

poniedziałek 2 października 2023
  • Wszystkie eksponaty na wystawie są prawdziwe (fot. mat. organizatora)
    Wszystkie eksponaty na wystawie są prawdziwe (fot. mat. organizatora)
Body Worlds to najliczniej odwiedzana i najbardziej kontrowersyjna wystawa świata. Możecie ją oglądać do 3 grudnia w Katowicach. Mamy dla Was podwójne wejściówki.

Body Worlds z cyklu The Cycle of Life przybliża odwiedzającym zmiany zachodzące w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa to autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne. Ma charakter edukacyjny i mogą ją oglądać również dzieci. Body Worlds będzie dostępna do 3 grudnia w Galerii Szyb Wilson w Katowicach (ul. Oswobodzenia 1). Więcej informacji o wystawie znajdziecie w naszym artykule.

Podwójne wejściówki na wystawę Body Worlds w Katowicach (ważne do 3 grudnia 2023) otrzyma osiem osób, które:

- są zapisane do naszego newslettera (można to zrobić tutaj),

- prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe,

- ich mail trafi do naszej skrzynki jako pierwszy, piąty, dziesiąty, piętnasty, dwudziesty, dwudziesty piąty, trzydziesty, czterdziesty (maile wysyłane kilkakrotnie nie będą brane pod uwagę).

Pytanie: Jak nazywa się proces preparowania ciał, który wynalazł dr Gunther von Hagens?

Odpowiedzi (wraz z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu) należy przesyłać od godz. 15 w poniedziałek 2 października do godz. 12 w piątek 13 października na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Body Worlds”.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: Proces preparowania ciał, który wynalazł dr Gunther von Hagens, nazywa się plastynacją.

Kategoria: Konkursy

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka

Wrzesień to czas wyboru zajęć dodatkowych dla dzieci. Wśród naszych propozycji znajdziecie: zajęcia aktorskie, pływania, kulinarne, a także jazdy na rolkach i treningi MTB. Do szkoły przydatne będą kursy szybkiego czytania i zapamiętywania, a ciekawość świata rozbudzą zajęcia... na uniwersytecie.

Kulinarne, naukowe, sportowe... lista ciekawych zajęć dodatkowych w woj. śląskim