Wygraj bilety na spektakl o wojaku Szwejku

piątek 1 grudnia 2017
  • Och-Teatr wystąpi gościnnie ze swoim spektaklem o wojaku Szwejku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie
    Och-Teatr wystąpi gościnnie ze swoim spektaklem o wojaku Szwejku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie
W naszym dzisiejszym konkursie możecie wygrać podwójne zaproszenie do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spektakl pt. "Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę" ze Zbigniewem Zamachowskim w roli głównej.

Szwejk trafia do wojska i gorliwie wypełnia swoje obowiązki, co w połączeniu z jego poczciwością doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Ale może w jego „głupocie” jest metoda? To jedna z najsłynniejszych opowieści świata. Od jej wydania minęło już prawie całe stulecie, a popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 57 języków, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji.

Spektakl pt. "Dobry wojak Szwejk idzie na wojne", w wykonaniu aktorów Och-Teatru z Warszawy, w którym odtwórcą głównej roli jest Zbigniew Zamachowski, będziecie mogli obejrzeć 11 grudnia o godz. 17.30 lub 20 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Więcej informacji o spektaklu znajdziecie tutaj.

Podwójną wejściówkę na powyższy spektakl wygra osoba, która:

- zapisze się do naszego newslettera (tutaj),

- prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe,

- jej mail trafi do naszej skrzynki jako dwudziesty.

Pytanie: Kto jest autorem powieści o wojaku Szwejku, która stała się podstawą wielu spektakli, ekranizacji telewizyjnych i filmów animowanych? 

Odpowiedzi (wraz z imieniem, nazwiskiem i godziną spektaklu) należy przesyłać od godz. 12 w piątek 1 grudnia do godz. 12 w środę 6 grudnia na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Szwejk”. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

 

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcy (otrzymał od nas maila). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie.

Odpowiedź: Autorem powieści o wojaku Szwejku jest Jaroslav Hašek.

Kategoria: Konkursy