Wygraj bilety na musical "Sunset Boulevard"

piątek 11 maja 2018
  • "Bulwar zachodzącego słońca" (fot. Tomasz Zakrzewski)
    "Bulwar zachodzącego słońca" (fot. Tomasz Zakrzewski)
W naszym konkursie możecie wygrać 2 podwójne zaproszenie na musical pt. "Bulwar zachodzącego słońca" będący adaptacją kultowego filmu nominowanego do Oscara w ośmiu kategoriach.

Andrew Lloyd Webber sięgnął do klasyki kina – jego musical Sunset Boulevard (1993) jest bezpośrednią adaptacją legendarnego filmu o tym samym tytule (1950) w reż. Billy'ego Wildera. Filmu z muzyką Franza Waxmana, urodzonego chorzowianina, który za swoją kompozycję do tego obrazu otrzymał Oscara. Kolejne dwa Oscary przypadły autorom scenografii i scenarzystom. Poza tym film był nominowany do Oscara jeszcze w ośmiu kategoriach.

Bankrutujący scenarzysta Joe ukrywa się przed wierzycielem. Trafia do posiadłości Normy Desmond, wielkiej niegdyś gwiazdy kina niemego. Aktorce wydaje się, że powróci jeszcze na ekrany przy okazji występu w filmie według jej własnego scenariusza. Spotkanie z Joe Norma traktuje jako szczęśliwy zbieg okoliczności i prosi go o pomoc przy pisaniu tekstu. Wkrótce starsza kobieta zakochuje się w scenarzyście, niestety – bez wzajemności. Ich skomplikowana relacja, pełna namiętności i zmienności prowadzi do nieprzewidzianego i tragicznego zakończenia. Szczegóły dot. musicalu znajdują się na stronie teatru.

Podwójne zaproszenie na musical "Bulwar zachodzącego słońca", który zostanie wystawiony na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie 18 i 19 maja o godz. 19, trafią do osób, które:

- zapiszą się do naszego newslettera (tutaj),

- prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe,

- ich mail trafi do naszej skrzynki jako dziesiąty i dwudziesty.

Pytanie: Światowa prapremiera musicalu "Sunset Boulevard" odbyła się 12 lipca 1993 r. W jakim teatrze? 

Odpowiedzi (wraz z imieniem, nazwiskiem i preferowaną datą spektaklu - 18 lub 19 maja) należy przesyłać od godz. 15 w piątek 11 maja do godz. 15 w środę 16 maja na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Bulwar”. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie.

Odpowiedź: Światowa prapremiera musicalu "Sunset Boulevard" odbyła się 12 lipca 1993 r. w Adelphi Theatre w Londynie.

Kategoria: Konkursy