Wygraj rodzinną wejściówkę na „Złotą rybkę”!

poniedziałek 5 lutego 2018
  • Spektakl jest nowoczesną interpretacją klasycznej baśni o złotej rybce (fot. Teatr Żelazny)
    Spektakl jest nowoczesną interpretacją klasycznej baśni o złotej rybce (fot. Teatr Żelazny)
Spektakl Teatru Żelaznego to zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej - genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych.
Zamiast w dalekie kraje, przenosimy się do jednej z nadmorskich miejscowości na polskim wybrzeżu. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem… Jak potoczą się ich dalsze losy? Rozwiązanie zagadki już 17 lutego.
 
Rodzinną wejściówkę na spektakl „Złota rybka” otrzyma osoba, która:
- zapisze się do naszego newslettera (tutaj),
- prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe,
- jej mail trafi do naszej skrzynki jako dziesiąty.
 
Pytanie: Kto jest autorem oryginalnej wersji baśni o Złotej Rybce?
 
Odpowiedzi (wraz z imieniem i nazwiskiem) należy przesyłać od godz. 14 we wtorek 6 lutego do godz. 14 we wtorek 13 lutego na adres konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Złota rybka".
 
Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo. Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.
 
Szczegółowy regulamin konkursu.
 

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcy (otrzymał od nas maila). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: Baśn o Złotej Rybce to opowiastka ludowa, spisana po raz pierwszy przez Braci Grimm.

Kategoria: Konkursy