Wygraj zaproszenia na Galę Wiedeńską

środa 30 stycznia 2019
  • W naszym konkursie można wygrać podwójne zaproszenie na Galę Wiedeńską (fot. mat. organizatora)
    W naszym konkursie można wygrać podwójne zaproszenie na Galę Wiedeńską (fot. mat. organizatora)
„Zemsta nietoperza", „Baron cygański", „Wesoła Wdówka" czy „Księżniczka Czardasza" – m.in. takie utwory będzie można usłyszeć podczas Gali Wiedeńskiej. W ramach cyklu „Gdy nie ma dzieci w domu” mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie.

Utwory wykonają wybitni soliści operowi. Na scenie pojawią się też laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje Johanna Straussa, nie zabraknie popisowych arii z najsłynniejszych operetek: „Zemsta nietoperza", „Baron cygański", „Wesoła Wdówka", „Księżniczka Czardasza" czy walca „Nad Pięknym Modrym Dunajem". Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Gala odbędzie się w Sali Koncertowej Chorzowskiego Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3) 29 marca o godz. 20.30. Więcej informacji możecie uzyskać na stronie chck

Podwójne zaproszenie zdobędzie osoba, która:

- jest zapisana do naszego newslettera (można to zrobić tutaj),

- prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe,

- jej mail trafi do naszej skrzynki jako dwudziesty.

Pytanie: Co roku w Złotej Sali Wiener Musikverein w Wiedniu organizowane są Koncerty Noworoczne Filharmoników Wiedeńskich. Kiedy odbył się pierwszy taki koncert?

Odpowiedzi należy przesyłać od godz. 14.30 w środę 30 stycznia do godz. 14 w środę 6 lutego na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Gala”.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: Pierwszy koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich odbyła się w Złotej Sali Wiener Musikverein w Wiedniu 31 grudnia 1939 r.

Kategoria: Konkursy