Wygraj książkę „Od mikmaka do zazuli”

wtorek 24 marca 2020
  • Atlas pozwala zrozumieć jak zmienny, zaskakujący i nieoczywisty potrafi być język (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Atlas pozwala zrozumieć jak zmienny, zaskakujący i nieoczywisty potrafi być język (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Atlas regionalizmów dla dzieci „Od mikmaka do zazuli” to fantastycznie zaskakująca lektura. Przewodnikiem w językowej podróży jest sam Michał Rusinek. Książkę możecie wygrać w naszym konkursie.

„Od mikmaka do zazuli” zainteresuje zarówno czterolatka, jedenastolatka jak i dorosłego. Regionalizmów w atlasie jest całkiem sporo, a humorystyczne opisy zawierające przykłady użycia tych zwrotów oraz niezliczona ilość kulturowych i geograficznych ciekawostek tworzy z książki prawdziwą perełkę. Więcej informacji znajdziecie w naszej recenzji

Książkę wygrają 2 osoby, które:

- są zapisane do naszego newslettera (można to zrobić tutaj),

- prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe,

- ich mail trafi do naszej skrzynki jako piętnasty i trzydziesty

Pytanie: Co oznacza słowo klopsztanga?

Odpowiedź (wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania) należy przesłać od godz. 14 we wtorek 24 marca do godz.11 w środę 1 kwietnia na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Rusinek”.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: Klopsztanga to trzepak.

Kategoria: Konkursy