Wygraj książki dla dzieci pod choinkę

poniedziałek 30 listopada 2020
  • fot. mat. SilesiaDzieci.pl
    fot. mat. SilesiaDzieci.pl
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Mamy dla Was 3 książki o tematyce świątecznej: "Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?", "Idą Święta" oraz "Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka" - idealne pod choinkę.

W konkursie możecie wygrać jedną z trzech książek: "Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka" to bestsellerowa opowieść wigilijna dla najmłodszych czytelników, "Idą Święta" to pozycja, która wprowadzi Was w świąteczny nastrój i przybliży świąteczne tradycje, a "Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?" opowie o mieszkańcach pewnego miasteczka, którzy nie mogą doczekać się Bożego Narodzenia. Jeden z nich wyruszy na poszukiwanie Mikołaja.

Każda z książek znajdzie swojego właściciela. Trafią one do osób, które:

- są zapisane do naszego newslettera (można to zrobić tutaj),

- prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe,

- ich mail trafi do naszej skrzynki jako pierwszy, dziesiąty i dwudziesty (maile wysyłane kilkakrotnie nie będą brane pod uwagę).

Pytanie: Jakie wydawnictwo wydało książkę "Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka"?

Odpowiedzi (wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania) należy przesyłać od godz. 10 we wtorek 2 grudnia do godz. 16 we wtorek 15 grudnia na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Książki pod choinkę”.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

 

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: Książkę "Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka" wydało wyd. Babaryba.

Kategoria: Konkursy

Zobacz także

Nie macie pomysłu, jaki prezent pod choinkę wybrać dla pociechy? Co powiecie na kreatywne zabawki zaprojektowane we Francji? W zależności od zainteresowań dziecka, znajdzie się coś dla małego artysty, stylisty, naukowca, a nawet detektywa.


 

Prezenty pod choinkę prosto z Francji

Wspominacie z sentymentem niektóre książki z Waszego dzieciństwa? Macie na regałach pożółkłe, zaczytane wydania, które nie interesują dzieci i wnuków? Wydawnictwo Wilga postanowiło przywrócić życie leciwym opowieściom klasyków i nadać im świeży, współczesny wygląd.

Klasyka literatury dla dzieci kojarzy mi się głównie z hipermarketami i tanimi książeczkami, w których nieprzemyślana, kiczowata ilustracja przeplatana jest oklepanym tekstem znanego wszystkim wierszyka. Może to przez sentyment, te „Lokomotywy” i nieudolne wariacje na temat „Czerwonego Kapturka” wciąż są kupowane?

Następnym razem, gdy zapragniecie pokazać dzieciom fragment własnego czytelniczego dzieciństwa sięgnijcie po „Serię z Niezapominajką”, w której pojawiają się niezapomniani klasycy polskiej literatury, często goszczący w kanonie lektur szkolnych. 

Zapraszamy Was na krótki przegląd książek, które ukazały się dotychczas w serii:

Pokaż dzieciom książki swojego dzieciństwa