Rodzicu, wygraj poradnik!

poniedziałek 28 grudnia 2020
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Danuta Zaremba, autorka książki pt. „Uczmy dzieci stosować matematykę”, postanowiła rozprawić się z najczęstszymi problemami uczniów i wyposażyć czytelników w narzędzia, które pomogą w prosty sposób zaprzyjaźnić się z matematyką. Dziś do wygrania 3 takie poradniki.

Dzieciaki dostają czasem świetne oceny z matematyki, a nie potrafią czytać diagramów, porównywać różnych wartości, mają problem ze zamianą jednostek. Z tą książką możemy wesprzeć nasze dzieci w praktycznym stosowaniu matematycznej wiedzy. Więcej o książce przeczytacie w naszej recenzji.

Książki trafią do osób, które:

- są zapisane do naszego newslettera (można to zrobić tutaj),

- prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe,

- ich mail trafi do naszej skrzynki jako pierwszy, dziesiąty i dwudziesty (maile wysyłane kilkakrotnie nie będą brane pod uwagę).

Pytanie: Prosimy podać, z jakiego okresu pochodzą pierwsze w historii teksty matematyczne? 

Odpowiedzi (wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania oraz numerem telefonu) należy przesyłać od godz. 10.30 we wtorek 29 grudnia do godz. 16 w środę 6 stycznia na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Matematyka”.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: Najstarszymi znanymi tekstami matematycznymi są Plimpton 322 (Babilonia ok. 1900 p.n.e.), papirus moskiewski (Egipt ok. 1850 p.n.e.), papirus Rhinda (Egipt, 1650 p.n.e.), Shulba Sutras (Indie ok. 800 p.n.e.).

Kategoria: Konkursy